Ubntu i Kubuntu różnice

(Juven) #1

Witam, mam zamiar zainstalować jeden z tych dwóch systemów, a więc mam pytanie. Czy różnią się one czymś innym oprócz nazwy i środowiska graficznego?.

(Init3) #2

nie 8)

(Juven) #3

a które środowisko jest lepsze (bardziej funkcjionalne) Gnome czy KDE?

(Init3) #4

Nie gento tylko Gnome :stuck_out_tongue: . Jeśli chodzi o funkcjonalność to oba sa na takim samym poziomie. Odnosnie wyglądu to kwestria gustu.

(Marcintt Pl) #5

Moim zdaniem Gnome jest troszkę lżejszy od KDE. Wiadomo że Kubuntu od Ubuntu różni trochę rzeczy, nie ma tego samego aktualizatora i menadżera pakietów itp. Ja osobiście uważam Ubuntu za lepsze, i potem doinstalowałem sobie KDE. Ale to tylko moje zdanie.

(Dawidmo84) #6

Nie wiem jak jest teraz, ale nie tak dawno Kubuntu nie było dopracowane miało masę błędów i niedociągnięć.

Najpierw było Ubuntu, później ktoś kto bardziej lubił KDE zrobił Kubuntu, ale mimo wszystko lepszym chyba wyborem będzie Ubuntu.

(Juven) #7

Fakt, mój błąd :oops:, już poprawiłem.

W takim razie wybiorę jednak Ubuntu :-).

(freedom) #8

plusem jest to, że w każdej chwili z Kubuntu/Ubuntu możesz zrobić sobie Ubuntu/Kubuntu :slight_smile:

ja wolę Gnome, jednak u mnie instalka Ubuntu z livecd wieszała się w pewnym momencie. zaintalowałem Kubuntu i posiedziałem na nim chwile. jednak KDE nie przypadło mi do gustu, co nie znaczy, że jest niedopracowane. doinstalowałem sobie Gnome, odintalowałem KDE i otrzymałem czyściutkie Ubuntu.

edit.

jednak posiedziałem trochę na KDE i na moim sprzęcie chodzi szybciej :slight_smile:

Gnome poszedł w kosmos, KDE jest przynajmniej tak samo funkcjonalne.