Ubntu i Kubuntu różnice

Witam, mam zamiar zainstalować jeden z tych dwóch systemów, a więc mam pytanie. Czy różnią się one czymś innym oprócz nazwy i środowiska graficznego?.

nie 8)

a które środowisko jest lepsze (bardziej funkcjionalne) Gnome czy KDE?

Nie gento tylko Gnome :stuck_out_tongue: . Jeśli chodzi o funkcjonalność to oba sa na takim samym poziomie. Odnosnie wyglądu to kwestria gustu.

Moim zdaniem Gnome jest troszkę lżejszy od KDE. Wiadomo że Kubuntu od Ubuntu różni trochę rzeczy, nie ma tego samego aktualizatora i menadżera pakietów itp. Ja osobiście uważam Ubuntu za lepsze, i potem doinstalowałem sobie KDE. Ale to tylko moje zdanie.

Nie wiem jak jest teraz, ale nie tak dawno Kubuntu nie było dopracowane miało masę błędów i niedociągnięć.

Najpierw było Ubuntu, później ktoś kto bardziej lubił KDE zrobił Kubuntu, ale mimo wszystko lepszym chyba wyborem będzie Ubuntu.

Fakt, mój błąd :oops:, już poprawiłem.

W takim razie wybiorę jednak Ubuntu :-).

plusem jest to, że w każdej chwili z Kubuntu/Ubuntu możesz zrobić sobie Ubuntu/Kubuntu :slight_smile:

ja wolę Gnome, jednak u mnie instalka Ubuntu z livecd wieszała się w pewnym momencie. zaintalowałem Kubuntu i posiedziałem na nim chwile. jednak KDE nie przypadło mi do gustu, co nie znaczy, że jest niedopracowane. doinstalowałem sobie Gnome, odintalowałem KDE i otrzymałem czyściutkie Ubuntu.

edit.

jednak posiedziałem trochę na KDE i na moim sprzęcie chodzi szybciej :slight_smile:

Gnome poszedł w kosmos, KDE jest przynajmniej tak samo funkcjonalne.