Ubu 10.10 - konflikt myszki i klawiatury microsoftu

Mam dosyć nietypowy problem. Dnia dzisiejszego zainstalowałem sobie najnowsze wydanie ubuntu 10.10 i problemu tego doświadczyłem już podczas korzystania z liveDVD, myślałem, że po instalacji system się zaktualizuje i będzie po problemie, ale niestety nie.

Urządzenia:

Microsoft Digital Media Keyboard 3000

Microsoft Habu

Problemu tego nie doświadczyłem podczas korzystania z wcześniejszych wersji ubuntu (10.04, 9.10, 9.04, 8.10 i chyba jeszcze jakieś starsze, nie pamiętam dokładnie od kiedy mam ten zestaw klaw+mysz :slight_smile: )

Ów problem wygląda następująco:

Po użyciu dowolnego klawisza dodatkowego na klawiaturze (kalkulator, głośniej, ciszej, przyciski odtwarzacza, dokumenty, etc) kursorem nie mogę robić nic więcej niż ruszać nim za pomocą myszki i do tego cały czas zaznacza, czyli działa tak jakby był wciśnięty lpm na pulpicie. Mogę klikać lpm, ppm i nic to nie zmienia. Wypinam i wpinam ponownie myszkę i nic się nie zmienia, nadal nie mogę robić nic więcej poza rysowaniem pola zaznaczenia. Pomaga jedynie reset przyciskiem na obudowie.

Jakieś pomysły co może być przyczyną i jak rozwiązać tę niedogodność?

Poczytaj manuala programu xev . Nie wiem czy z uwagi na bezpieczeństwo będzie działać na Ubuntu, ale warto go sprawdzić. Wynik polecenia prześlij tutaj. Komputer możesz wyłączyć zmieniając odpowiednie ustawienia przycisku Power, lub CTRL+ATL+F1 i power(CTRL+ALT+DEL).