Ubu 10.10 - Problem z odtwarzaniem nowej płytki dvd

Wczoraj zakupiłem Najmniejszy Koncert Świata Marii Peszek (btw, jako jeden z uczestników gorąco polecam :wink: ), odrazu po otworzeniu książki wyjąłem płytkę i wykonałem backup, zrobiłem obraz na dysk. Płytę pod windowsem w dowolnym programie odtwarzam bez najmniejszych problemów bez względu na to czy z obrazu czy z fizycznego nośnika. Mam zainstalowane też ubuntu 10.10 i tutaj sytuacja jest dziwna. Bez względu na to czy odtwarzam z fizycznego nośnika czy z obrazu płyta nie jest odtwarzana, program odtwarzający wczytuje nagłówek nośnika, ale nie odtwarza zawartości.

ubuntu-restricted-extras zainstalowane, tak samo repozytoria medibuntu mam aktywne więc pakiety z tych repozytoriów też są pociągnięte.

Co dziwniejsze z kolei koncert grupy Hey - MTV Unplugged odtwarza się bez najmniejszych problemów.

Ma ktoś jakieś pomysły co zrobić bym mógł pod ubu odtwarzać Mariana Awariana? :slight_smile:

W jakim odtwarzaczu odtwarzałeś tę płytę? Totem, MPlyare, VLC, inny? Z tego co zauważyłem, to z DVD najlepiej radzi sobie VLC i Kaffeine.

Pozdrawiam!

W kaffeine przy próbie odtworzenia fizycznego nośnika wywala:

"Cannot find demux plugin for MRL ‘dvd:///dev/sr0’ "

I do tego nie wiem jak odtworzyć w nim zamontowane iso. Totem pokazuje w urządzeniach z których można odtwarzać.

VLC odtwarza, ale też nie wiem jak w nim odtworzyć zamontowany obraz, a bardzo zależy mi na tej właśnie opcji by nie narażać nośnika na niepotrzebne prawdopodobne uszkodzenia

Akurat nigdy nie odtwarzałem z obrazu ale może wystarczy go zamontować ręcznie albo przy użyciu CDEmu :arrow: post2356551.html#p2356551

Pozdrawiam!

Gdy zamontuję za pomocą systemowej opcji plik obrazu to jest widoczny tylko w totemie. Żebym wiedział do jakiego folderu to jest montowane (o ile wogóle do folderu) to bym wtedy wskazywał ścieżkę do tego folderu i po problemie.

Jeśli używałeś CDEmu i obraz zamontował się jako DVD-ROM, to szukaj w /media/cdrom.

Pozdrawiam!

Musisz montować ten obraz? Programy do odtwarzania płyt nie korzystają z widoku plików, tylko same odczytują zawartość płytki -> wystarczy wskazać plik .iso, który chcesz odtwarzać.

Może nie związane z twoim problemem, ale pasuje do tematu, i może się przydać:

http://tsdgeos.blogspot.com/2010/09/giv … e-cpu.html