Ubuntu 10.04 ciągle wpisywanie haseł wi-fi

(Diaspora007) #1

Mam problem w systemie jolicloud hasło do wi-fi bylo zapisywane a w ubuntu nie chce go zapisać na dodatek przy logowaniu cały czas prosi o podanie hasła bazy czy coś takiego nazwa tego czegoś to "Domyślny"

(Xeon Bloomfield) #2

Wejdź do katalogu domowego, kliknij Widok > Zaznacz "Pokaż ukryte pliki".

Przejdź do folderu ".gnome2" i w nim do folderu "keyrings". Zmień nazwę "Domyślny.keyring" na "default.keyring".

Jeżeli będzie problem ze zmianą nazwy pliku - zrób to poprzez komendy w terminalu:

cd .gnome2/keyrings/

sudo nautilus

i teraz zmień nazwę pliku.

(Diaspora007) #3

a zapisywanie hasła do logowania się z siecią wi-fi?? czemu nie zapamiętuje ?? jak ręcznie dodaje nowe połączenie to dodaje je do listy ukrytych

(Xeon Bloomfield) #4

Nazwa pliku zmieniona ?

Jeżeli tak - spróbuj restart, połącz się ponownie do sieci i wpisz hasło (jeżeli zapyta o hasło do bazy kluczy - wpisz twoje hasło użytkownika lub wybrane wcześniej hasło do tej bazy).

(roobal) #5

Uruchom z menu Programy>Akcesoria>Hasła i klucze szyfrujące i to co tam jest usuń, przy próbie łączenia z siecią i zapamiętaniu hasła, stworzy się wszystko od nowa. Jeśli nie chcesz za każdym razem podawać hasła do bazy kluczy, to masz dwie możliwości: 1. Ustawić puste hasło; 2. Wyłączyć z programów startowych Przechowalnia certyfikatów i kluczy. W drugim przypadku system będzie za każdym razem pytał o hasło roota, żeby znowu nie trzeba było podawać hasła, to w ustawieniach sieci zaznacz Dostępne dla wszystkich użytkowników, od tego czasu będzie automatycznie łączyło się z siecią.

Pozdrawiam!

(Diaspora007) #6

Jutro zrobię formata bo widzę ze takiego pliku nie ma. Pewnie przeniosę się znowu na Jolicloud

(roobal) #7

Po co od razu format? Próbowałeś mojego sposobu? Poza tym skoro nie ma pliku, to próbowałeś go stworzyć?

Pozdrawiam!

(Diaspora007) #8

aktualnie jest PC zajęty :slight_smile: możliwe tez ze coś namieszałem bo odinstalowałem pełno śmieci ( tak uważam ) :slight_smile: