Ubuntu 10.04 ciągle wpisywanie haseł wi-fi

Mam problem w systemie jolicloud hasło do wi-fi bylo zapisywane a w ubuntu nie chce go zapisać na dodatek przy logowaniu cały czas prosi o podanie hasła bazy czy coś takiego nazwa tego czegoś to “Domyślny”

Wejdź do katalogu domowego, kliknij Widok > Zaznacz “Pokaż ukryte pliki”.

Przejdź do folderu “.gnome2” i w nim do folderu “keyrings”. Zmień nazwę “Domyślny.keyring” na “default.keyring”.

Jeżeli będzie problem ze zmianą nazwy pliku - zrób to poprzez komendy w terminalu:

cd .gnome2/keyrings/

sudo nautilus

i teraz zmień nazwę pliku.

a zapisywanie hasła do logowania się z siecią wi-fi?? czemu nie zapamiętuje ?? jak ręcznie dodaje nowe połączenie to dodaje je do listy ukrytych

Nazwa pliku zmieniona ?

Jeżeli tak - spróbuj restart, połącz się ponownie do sieci i wpisz hasło (jeżeli zapyta o hasło do bazy kluczy - wpisz twoje hasło użytkownika lub wybrane wcześniej hasło do tej bazy).

Uruchom z menu Programy>Akcesoria>Hasła i klucze szyfrujące i to co tam jest usuń, przy próbie łączenia z siecią i zapamiętaniu hasła, stworzy się wszystko od nowa. Jeśli nie chcesz za każdym razem podawać hasła do bazy kluczy, to masz dwie możliwości: 1. Ustawić puste hasło; 2. Wyłączyć z programów startowych Przechowalnia certyfikatów i kluczy. W drugim przypadku system będzie za każdym razem pytał o hasło roota, żeby znowu nie trzeba było podawać hasła, to w ustawieniach sieci zaznacz Dostępne dla wszystkich użytkowników, od tego czasu będzie automatycznie łączyło się z siecią.

Pozdrawiam!

Jutro zrobię formata bo widzę ze takiego pliku nie ma. Pewnie przeniosę się znowu na Jolicloud

Po co od razu format? Próbowałeś mojego sposobu? Poza tym skoro nie ma pliku, to próbowałeś go stworzyć?

Pozdrawiam!

aktualnie jest PC zajęty :slight_smile: możliwe tez ze coś namieszałem bo odinstalowałem pełno śmieci ( tak uważam ) :slight_smile: