Ubuntu 10.04 - jak pozbyć się błędu "No such partition"?

Zainstalowałem Windows 7, a obok niego Ubuntu 9.04. Upgardowałem go do wersji 10.04, i po tym zabiegu podczas uruchamiania Ubuntu wywaliło mi bład “No such partition” (Windows działa dobrze), więc odinstalowałem, i zainstalowałem 9.04, bez upgardowania. Co zrobić, aby nie wywalało tego błędu? (dodam, że wersja 10.04 działała idealnie obok Windowsa XP, a taki błąd występuje tylko prze se7enie).

Windows oczywiście oryginalny.

(niestety nie posiadam żadnego screena, ani zdjęcia :frowning: )

W jakiej kolejnośći instalowałeś oba systemy za pierwszym razem?

Najpierw Windows, a następnie Ubuntu.

Teraz Ci chyba nie pomożemy. Moglibyśmy Ci pomóc, gdybyś najpierw zupradował system, ale załatwił sobie płytkę LiveCD z Ubuntu. Ja np. nie wiem, co mogło być przyczyną. Mogę się domyślać, ale to za mało.

Hmm, dobrze instalowałeś. Partycje pewnie masz NTFS bo 7 chyba FATa nie wspiera.

Podaj wynik polecenia

cat /etc/fstab/

Ew spróbuj:

sudo apt-get install ntfs-3g

Nie wiem czy powyższa porada coś da. Autor tematu napisał, że obecnie zainstalował Ubuntu od zera.

/etc/fstab to dobry trop. Być może zmienił się sposób montowania napędów z /dev/sdCX na UUID. Jednak ostatnio taka zmiana nie zaszła(zaszła dużo wcześniej).

Ten błąd wyskakuje, gdy Ubuntu się uruchamia czy jeszcze na poziomie bootloadra? Napisz jeszcze co jest przed tym błędem, bo na pewno system informuje jakiej partycji mu brakuje.

Pozdrawiam!

Włączam komputer, wyskakuje bootloader, wybieram Ubuntu. Następnie pojawia się ekran, gdzie wybieram wersję Ubuntu (po upgardzie mam tam dwie wersje 9.10 oraz 10.04 [*@Edit: w temacie napisałem, że mam 9.04, ale mam 9.10. Sorry*].) Jeśli wybiorę 10.04, to wywala błąd “No such partition”, i ani drgnie. A Po wyborze 9.10 wywala jeszcze inny błąd, ale już nie pamiętam jego treści.

Czyli błąd leży po stronie bootloadera a dokładniej, w jego konfiguracji jest albo podana zła partycja, na której jest zainstalowany system albo tego systemu nie ma po prostu.

Skoro instalowałeś Ubuntu to prawdopodobnie masz je na płycie/pendrajwie, więc jak możesz uruchom Ubuntu z płyty/pendrajwa w trybie Live, uruchom terminal i wpisz takie polecenie:

sudo fdisk -l

i wklej wynik tego polecenia tu na forum.

Pozdrawiam!

Niestety, już nie mam go na płycie, ani pendrive’ie