[Ubuntu 10.04] MPD+Pulseaudio - brak dźwięków (muzyka gra)

Zainstalowałem MPD i Sonate na moim Ubuntu 10.04. Po uruchomieniu systemu, słychać muzykę, ale dźwięki systemowe i wszelkie inne nie działają. MPD skonfigurowałem do współpracy z PulseAudio, ale przy ustawieniu z Alsą problem też występował. Zauważyłem, że gdy wyłączę MPD i zrestartuję Pulseaudio oraz ponownie uruchomię MPD, wtedy wszystko działa. Zastanawiałem się nad opóźnieniem startu MPD, ale może jest lepsze rozwiązanie.

Może spróbuj ustawić tak:

mixer_type "software"

Ja pomimo że mam alsę, tylko tak mi dobrze działa.

Już miałem to ustawione.

http://mpd.wikia.com/wiki/PulseAudio może coś pomoże.

Nie pomogło.

EDIT:

Właśnie zainstalowałem najnowsze aktualizacje systemu i zaczęło wszystko dobrze działać. Najwyraźniej już ktoś miał podobny problem i twórcy Ubuntu znaleźli jego przyczynę. Dzięki za zainteresowanie się wątkiem. Pozdrawiam! :slight_smile:

EDIT2:

Dziwna sprawa, bo teraz nie działa. Wszystko jest ok dopiero po restarcie mpd. Zawsze coś, ale irytujące po każdym uruchomieniu systemu restartować mpd…

Wydaje mi się że problem będzie w tym że podczas bootowania systemu najpierw jest uruchamiany mpd, a dopiero po nim pulseaudio. Zrób na początek coś takiego, w grub-ie na wpisie od ubuntu daj e następnie gumujesz słowo splash a następnie ctrl + x, system uruchomi się bez splash i będziesz widział co kiedy się uruchamia. Możemy tak potwierdzić moje przypuszczenie. P.S. jaki poleceniem restartujesz mpd, bo można to też zrobić na “chłopski rozum”, ale nie jest on zbyt estetyczny.

Co do tego, że kolejność uruchamiania jest istotna nie miałem wątpliwości :slight_smile: Nie restartuję poleceniem, tylko usuwam proces w monitorze systemu. Potem usuwam pulseaudio tak samo (uruchamia się ponownie automatycznie) i w terminalu “sudo mpd”. Jak można zmienić kolejność uruchamiania procesów przy bootowaniu?

Niestety nie wiem jak się zmienia kolejność bootowania w ubuntu, nigdy nie miałem okazji studiować procesu bootowania tej dystrybucji. Może ktoś inny wie coś na ten temat. A co się dzieje jeżeli po uruchomieniu systemu gdy nie działają dźwięki a mpd gra i dasz:

sudo /etc/init.d/mpd restart

Wtedy nic się nie dzieje. Nadal to samo. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, bo tylko raz to zrobiłem, ale gdy dam pauzę, wyłączę Sonate i uruchomie ją ponownie, działa już prawidłowo (MPD gra i są dźwięki).