Ubuntu 10.10 do Malinowej Mandarynki

Witam, wczoraj dostałem płytkę z Ubuntu i dziś zacząłem instalację.

Jednak zauważyłem nowy polski remix i jego chciałbym zainstalować.

Nie mam nagrywarki DVD ani pendrive’a.

Co zainstalować MM z poziomu Ubuntu?

Naprawdę, nie ma sensu. Tapety z MM możesz ściągnąć z sieci. Programy dodane też.

Już ściągnąłęm MM, więc chce go zainstalować :slight_smile:

Potrzebujesz pendrive’a albo stacji dysków. Pożycz, wykombinuj coś, ale nie kradnij. Możesz zainstalować przez VirtualBox.

http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=137487

@hevet - niedziała, sprawdzałem.

Osobiście odradzam polskie remiksy, one nic nowego nie wnoszą.

Pozdrawiam!

@Robal - Ok, nieinstaluje remixu :slight_smile:

Polecisz mi jakieś przydatne programy i co powinien zrobić każdy nowy user Ubuntu?

Każdy nowy user linuxa powinien zapoznać się z tymi linkami:

http://pl.wikibooks.org/wiki/Linux/Syst … log%C3%B3w

http://www.gabo.hi.pl/linux/polecenia.htm

Do gier można wykorzystać Wine, PlayOnLinux, Cedega.

@marcin’82 nie gram w gry :slight_smile:

Dodane 07.01.2011 (Pt) 2:42

Polecenia znam, w szkole mam komputery z Ubuntu :slight_smile:

Zależy co potrzebujesz, bo można by tu wymieniać i tworzyć kolejną listę. Napisz co potrzebujesz, to Ci napiszemy co ewentualnie warto instalować, choć większość i tak będzie polecała to co lubi lub używa, dlatego najlepiej samemu sprawdzić co Tobie będzie odpowiadało.

Pozdrawiam!

Wiadomo - odtwarzacz muzyki i wideo, komunikator ala. Skype i inne najbardziej potrzebne programy.

Do Skype no to Skype dla Linuksa :wink: Do GG gorąco polecam Kadu, ja ostatnio przerzuciłem się na Pidgina ze względu na obsługę Jabbera ale jeśli korzystasz tylko z GG, to Kadu jest zdecydowanie lepsze i posiada większe możliwości, np. ukrywanie statusu przed wybranymi osobami, firewall (gdy ktoś spoza listy do Ciebie napisze, musi odpowiedzieć na dwa proste pytania, aby wiadomość do Ciebie doszła, dobra ochrona przed natrętami), itp.

Odtwarzacz, jeśli coś w stylu Winampa, to Audacious2, obecnie korzystam z Banshee. Rhythmboks jest taki sobie, dlatego albo Audacious albo Banshee, ewentualnie Clementine, chyba, że nie przeszkadzają Ci zależności z KDE, to Amarok, choć mi nie przypadł do gustu w wersji 2, jakiś taki bałagan w nim panuje według mnie.

Do Wideo, nieśmiertelny MPlayer lub VLC Player.

Co jeszcze potrzebne, do FTP używam FileZilla, do zrzutów ekranu i prostej obróbki Shutter. Póki co nic więcej do głowy mi nie przychodzi.

Pozdrawiam!

  1. Niewiedziałęm, że jest Skype dla Linuxa :slight_smile:

  2. Używam tylko GG, więc już wczoraj pobrałem Kadu. Da się jakoś wrzucić emotki z AQQ?

  3. Wypróbuje Audacious, bo Rhythmbox mi niepasuje :slight_smile:

  4. MPlayer wydaje się dobry.

  5. FTP, ani programu do obróbki nie potrzebuje.

@roobal - Bardzo Ci dziękuje :slight_smile:

Nie lepszy scrot? Ja zainstalowałem, bo lekki. A Ubuntu też ma wbudowany programik.

Co do wideo, całkowicie się zgadzam, tak jak do FTP świetna jest FileZilla.

Do muzyki Audacious jest doskonały, tyle że nie ma opcji ukrywania na panelu, tak jak Rhythmbox czy Amarok.

Właśnie znalazłem coś ciekawego we wtyczkach do pidgina. Pakiet o nazwie pidgin-bot-sentry. Pięknie konfigurowalny.

Może się przydać również Ubuntu Tweak.

Zależy do czego. Scrotem prezentacji nie zrobisz, czy zrzutów do poradnika, gdzie trzeba coś zaznaczyć, opisać itd. Scrot tylko robi zrzut, Shutter robi nie tylko zrzut ale umożliwia edycję zrzutu i wysłanie go od razu na serwer FTP lub na jakiś hosting plików graficznych.

Zobacz sobie moje poradniki na forum, chociażby ten o instalacji Arch Linux, gdyby miał robić zrzut Scrotem i ciąć to potem w Gimpie, a potem wysyłać jeszcze na FTP FileZillą, to by mi się odechciało pisać.

Scrota też używam, gdy chcę zrobić po prostu zrzut ekranu, dlatego to czy coś jest lepsze, zależy od tego, do czego się używa danego programy/systemu operacyjnego. Linux też nie nadaje się do wszystkiego, trzeba to sobie przyznać szczerze.

Pozdrawiam!

@sunbeam96

Jeśli chodzi Ci o całkowite ukrycie Audacious w trayu, to tego nie ma. Jeśli jednak chodzi Ci o samą minimalizację do tray z widoczną ikoną to włącz wtyczkę StatusIcon.

Co do programów zobacz to http://www.ubucentrum.net/2011/01/aplikacje-ktore-zwykle-wgrywam-po.html. :slight_smile:

Co do gg,to od kadu lepsze jest “pidgin”

W czym jest lepszy? Według mnie te komunikatory są podobne.