Ubuntu 10.10 - tworzenie skrótów do partycji?

Czy jest możliwość tworzenia skrótów na pulpicie lub w panelu do partycji ? Jeżeli tak, proszę o poradnik :slight_smile:

W gconf-editor możesz ustawić apps → nautilus → desktop → volumes_visible aby pokazywał zamontowane partycje.

O to chodziło?

Nie :slight_smile: Nie chodzi mi o zamontowane partycje lecz o ich skrót, np na pulpicie danych partycji…

Dodane 21.04.2011 (Cz) 13:29

Problem rozwiązany.

Do zamknięcia .

To może napiszesz, jak rozwiązałeś swój problem? A nuż ktoś będzie szukał rozwiązania tego problemu.

Do zwyklych partycji wystarczy zrobic dowiazanie za pomoca aktywatora w typ zamiast “program” wystarczy wybrac “polozenie” i wybrac lokalizacje partycji, nie wiem jak z cd-rom, i wlasnie temat nie jest do zamkniecia poniewaz ciekawi mnie jak zrobic w gnome na pulpicie dowiazanie na cd/dvd ? Pzdr.

Z CD-ROMem jest tak, że punkt montowania jest niekiedy tworzony na bieżąco, jak dodasz do fstab dany punkt montowania, tworzony on jest automatycznie podczas montowania i usuwany podczas odmontowania, podobnie jest z CD-ROMem ale na upartego możesz stworzyć dowiązanie do /dev/sr0.

Pozdrawiam!

Roobal dzieki za odpowiedz, ustawilem w gconf-editor zeby ikony partycji w tym dvd byly automatycznie pokazywane przy montowaniu, faktem jest ze nie ma sensu trzymac pustej ikony na pulpicie pzdr.