Ubuntu 10.4 - ciągłe żądanie hasła do zalogowania się (WiFi)

Łączę się z internetem przez wi-fi, ale ubuntu 10.04 po wykryciu mojego logina na wifi ciągle żąda hasła. Podaję je i od nowa po 10 sekundach pojawia się tablica z żądaniem podania hasła. Z internetem przez wifi ubuntu nie chce mnie połączyc, na LANie wszystko działa doskonale. Co się dzieje? #-o

dość dawno temu miałem podobny problem, u mnie rozwiązał się po zmianie Network Managera, na Wicd.

sudo apt-get install wicd

Być może Wicd rozwiąże problemy, niestety Network Manager bywa zawodny. Tak poza tym próbowałaś mojego sposobu podanego w innym twoim wątku?

post2567434.html#p2567434

EDIT: Zauważyłem, że dopisałaś post w tamtym wątku ale z racji, że one się łączą to nie dostałem powiadomienia. Mogłaś dać cynk na PW, że coś dopisałaś :wink:

Pozdrawiam!

Roobal, wysłałam PW, mam nadzieję, że dostałeś. Wicd chce ode mnie access to network card, nie mam pojęcia, jakie hasło mam podać. NIeważne co daję, to pojawia się “could not connect to wicd’s d-bus info”. LAN też rozłącza od razu, więc już nawet LANu nie mam. Gdy w wicd-zie wpisuję hasło na mój login wifi, wywala błąd, że jest błędne… Heh :twisted:

wpisuj hasło tak jak wpisujesz nawet jak Cię rozłącza, nastepnie sprawdź logi (wydaje mi się że /var/log/messages ale nie jestem całkiem pewien), ja osobiście NIGDY nie spotkałem się żeby były kłopoty z łączeniem z wyjątkiem źle wpisanego hasła czy włączonego Caps Locka.

// Połączono posty.

Najlepiej spróbuj ustawić AP BEZ hasła (najlepiej to po prostu zresetuj router) i stopniowo dodawaj rzeczy (pamiętaj że jeśli dojdziesz do momentu w którym będziesz ustawiać szyfrowanie NIE wpisuj swojego “podstawowego” hasła ale hasło tymczasowe (nigdy nie wiadomo czy ktoś nie podsłuchuje), dopiero po zaszyfrowaniu ustaw swoje “podstawowe” hasło). A propo, nie masz może włączonego MAC filtering ;)??

Vista i nowsze Windowsy(może XP też) automatycznie wznawiają próbę połączenia. Tak nie postępuje NetworkManager. Jeżeli połączenie zostało zerwane, to od razu wyświetla monit hasła, a nie ponawiają próbę. Spróbuj kliknąć ten przycisk ok(lub wprowadzić hasło) 5 razy. W końcu powinno pójść.

Oczywiście że networkmanager wznawia zerwane połączenie…

Kwestia czy baza kluczy w systemie została zabezpieczona hasłem… wtedy faktycznie może non stop wywalać o hasło…