Ubuntu 11.04 beta2 instalacja nie rusza problem z dyskiem

Witam tak jak w temeacie widac chce przetestowac nowy ubuntu, ale mam problem. Płyta bootuje sie elegancko potem wybiera iinstalacje albo wyproboj linix i czarne okno z migajacym kursorem, naped sie zatrzymuje. Trzymalem go tak 30 min i nic. Probowalem z no acpi i inne , probowalem z dospikiem w boot all_generic_ide. W koncu zamiast kursora zaczely pojawiac sie napisy ze wykrywa sprzet i tak dalej. Nagle blad.

99161784927730180730_thumb.jpg

Z calego tego tekstu najwazniejsze chyba jest “invalid CHS sector 0”. Czytałem ze jest to uwalony dysk, ale to nie mozy byc prawda bo windows xp startuje elegancko. Hirensem sprawdzalem ram i dysk. Na dysku zero bad sectorow, ram czysty. Z hirensa probowalem odpalic mini linuxa i to samo. Mini win xp w mgnieniu oka sie odpalil. Probowalem juz instalowac z pendrivow kilkui to samo. Plyta jest dobra bo na drugim kompie bez zarzutow dziala. Sprobowalem jeszcze jednego odlaczylem dysk twardy i ruszylo i to bardzo szybko. Instalacja takze ruszyla. Juz nie weim co zrobic mecze sie z tym juz 3 dni.

Procesor Pentium 4 2.66ghz

ram: kingston 1gb sdram i orginalny chinski jakis 512 chyba niyama czy jakos tam

dysk twardy : itu jest komedia na dysku jest napsiane Samsung…/PATA 120Gb a ja ma podlaczony na SATA na wi chodzi bez zarzutow

Cd rom i usb sa na 100% sprawne

grafika zintegrowana nvidia 6200 turbo cache 256

Prosze o pomoc.

Witam

Ja miałem kiedyś tak ze po złożeniu kompa XP się instalował a Linux już nie, mi pomogło wtedy przełożenie kabla od dysku twardego pod inne złącze SATA.

probowalem podlaczyc pod inne SATA to dysku nie wykrywa wogle w bisoie nawet jak to naprawic?

Pobierz MHDD, to najpewniejsza opcja sprawdzania dysku, pod kątem bad sektorów.

Włącz w biosie AHCI czy coś takiego (nie pamiętam dokładnie). Pewnie masz jakąś przejściówkę, wywal ją i podłącz pod złącze ATA.

Przecież to BETA …U-bu-du-buntu :slight_smile:

Mi też nieraz wersje Live na różnych konfiguracjach głupiały.

Spradż poprawność zapisanej płytki, porównaj z sumami kontrolnymi.