Ubuntu 11.04/Unity - Przywrócenie zamkniętego okna kadu

Wczoraj zaktualizowałem ubuntu do 11.04 i pierwsze wrażenia są takie, że unity jest makabrycznie nieintuicyjne. Uruchomiłem dzisiaj kadu by z kimś popisać, odpaliłem radośnie kilka kontaktów w świeżo zaktualizowanym systemie i kadu, główne okno programu nie było mi już potrzebne więc z przyzwyczajenia zamknąłem je klikając w krzyżyk i… teraz nie wiem jak je przywrócić. Alt+tab “nie widzi” tego okna, w trayu nie ma ikony, klikanie w ikonkę na bocznym pasku tylko pozwala mi na operowanie oknem rozmowy, wyłączenie programu i ponowne go włączenie nie przywraca głównego okna programu. Jak przywrócić te główne okno?

Makabra z tym unity, ani to wygodne, ani intuicyjne, ani ergonomiczne… nie wiem kto to ustanowił domyślnym gui dla ubuntu.

Zajrzyj tutaj:

http://www.tomick.pl/5-rzeczy-ktore-war … ,2011.html .

Problem#1

Ewentualnie poszukaj też w modułach kadu (F4), czy pomoże coś włączenie dockowania.

Dzięki, fajny artykuł :slight_smile:

Mam to samo…może zna ktoś inny program co z UNITY bedzie działać. Jeżeli chodzi o ten dock to lepiej wogóle nie włączać tego bo poźniej jest wogóle problem z włączeniem gadu…(poźniej trzeba włączyć klasyczny wygląd żeby przywrócić kadu i to wyłączyć)

Problem z Kadu da się rozwiązać. Jest możliwość minimalizowania programu do traya. Potrzebujemy narzędzia dconf-tools:

sudo apt-get install dconf-tools

Następnie wydajemy polecenie w terminalu:

gsettings set com.canonical.Unity.Panel systray-whitelist "['all']"

Po ponownym logowaniu powinny pojawiać się ikony wszystkich programów, które korzystają z traya m.in. Pidgin, Kadu, Radiotray itd.

Tą metodą można spokojnie zamknąć okienko z Kadu, a program zostanie w trayu (tak samo jak w standardowym GNOME).

Trzeba chyba poczekać na aktualizacje programów…pomału a z czasem będzie wszystko działać tak jak powinno. Ja przełączyłem się na Gnome i działa normalnie :slight_smile: