Ubuntu - 2 sieciowe karty problem

Witam

Miałem dawno temu zainstalowanego ubuntu i wprowadzałem ip maske i internet działał, lecz niedawno miałem zmiane kompa oraz neta i mam teraz 2 karty sieciowe oraz internet z zmiennym ip>vectra< . Na windowsie wszystko fajnie mi działa. Lecz niestety mam problem ponieważ po instalacji linuxa na linuxe sie widz internetu.

Znalazłem rozwiązane żeby"

wpisać w komende sudo gedit /etc/network/intrfaces

i tam zmienic pliki na

auto lo

iface lo inet loopback

auto eth0

iface eth0 inet dhcp

auto eth1

inface eth1 inet dhcp

Po wpisaniu tego niestety nadal nie działa i nie mogę sobie poradzić. Zauważyłem że jak włanczam linuxa nie pojawia się wogóle dioda że widzi komputer. Tylko że do prądu i że net dochodzi przez kabel.

Karta sieciowa to jest:

realtek rtl8139/810x family fast ethernet nic

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?

|Dziękuje i pozdrawiam

michalmw ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Chcesz udostępnić połączenie internetowe z windowsa na gnu/linuksa tak, zatem w windowsie na karcie sieciowej przez którą łączysz się z netem na karcie zaawansowane pozaznaczaj ‘Udostępnianie połączenia internetowego’ jeśli coś windows pokręci z adresami pozmieniaj tak jak powinno być. Następnie na karcie sieciowej przez którą chcesz udostępniać połączenie na gnu/linuksa, ustaw:

Adres IP: 192.168.0.1

Maska 255.255.255.0

Na gnu/linuksie w pliku /etc/network/interfaces coś podobnego:

iface eth0 inet static

address 192.168.0.2

netmask 255.255.255.0

gateway 192.168.0.1

auto eth0

Sprawdź czy komputery się pingują. Wpisz DNSy na karcie sieciowej w windowsie lub w powyższym pliku

dns-nameservers 194.204.159.1 194.204.152.34

Nie jestem pewien która opcja powinna zadziałać.