Ubuntu 5.10

Witam zastanwaiam sie nad zainstalowaniem tego systemu i chcialbym sie dowiedziec czy jest on w wersji polskiej , czy wszystkie komendy i cala instalacja jest po polsku ?? prosze o odpowiedz :slight_smile:

Tak, pod koniec aktualizuje pliki j臋zykowe kt贸re 艣ci膮ga z internetu ale og贸lnie instalacja jest ca艂a po polsku.

Komendy s膮, jak to komeny bash鈥檃 w j臋zyku angielskim, proces instalacji jest po polsku, ca艂a polonizacja systemu jest 艣ci膮gana z internetu odrazu podczas instalacji.

Je偶eli nie艣pieszy Ci si臋 z instalacj膮 Ubuntu poczeka艂 bym jakie艣 dwa tygodnie, na wydanie wersji 6.10

:slight_smile: hmm powiem szczerze podoba mi sie ten system ale dopiero dzis pierwszy raz cos poczytalem na jego temat , hmm troche sie obawiam czy dam sobie rade z nim :oops: no i nie wiem czy komp mi podola mam 1.7 giga procesor i dysk 40 dwie partycje ???

nie dasz sobie z nim rady

je偶eli stwierdzisz, 偶e chodzi zbyt wolno to zainstalujesz inny menad偶er okien, opis do zainstalowania np. XFCE masz w przewodiku do Ubuntu (http://easylinux.info/wiki/Ubuntu_pl). Co do dysku, ja narazie u偶ytkuje Ubuntu tylko jako dodatkowego systemu kt贸rego si臋 ucze, jednak zaraz po instalacji, z GNOMEm, wszystkimi OO i innymi takimi zajmowa艂 mi jakie艣 2GB do tego dolicz do 500MB na partycj臋 SWAP, a miejsca na hdd ile jeszcze mo偶es za艣mieci膰? spokojnie Ci tyle miejsca starczy, ja si臋 zmie艣ci艂em na 6 GB, coprawda korzystaj膮c z muzyki z pod Windowsa

Z艂膮czono Posta : 23.05.2006 (Wto) 22:43

:o

A ja skolei mam takie pytanie. Tez zastanawiam sie nad instalacja tego systemu. Tylko mam problem bo cala instalizacja idzie sprawnie, tyle ze nie moze zaintalowac sterownikow do karty sieciowej. Moje pytanie: skad je przed instalacja pobrac i czy mozna jakos sprawic aby instalator je automatycznie zainstalowal. Jesli nie to poprosze o dokladna intrukcje jak samemu to zrobic. No wiecie komendy, co, gdzie i kiedy. Z Linux鈥檈m to moje pierwsze kroki beda.

Moja karta to - Realtek RTL8180 WireLess LAN(Mini-)PCI NIC

Jezeli instalator ma problem z instalacj膮 sterownik贸w to omi艅 instalacje przy karcie, mia艂em to samo z kart膮 grafiki i przesz艂o :?

A sterowniki wgra艂y mi si臋 przez Update Ubuntu.

El Presidento napisal

Moze jakies lepsze rady. Bo jak nie moge zainstalowac karty sieciowej to jak zrobie updete?

A mo偶e chocia偶 napiszesz jak膮 masz kart臋?

areh napisal:

p19koz napisal

Sorki, nei zauwa偶y艂em.

A u偶y艂e艣 forumowej szukajki? Bo ja sprawdzi艂em i kilka wynik贸w mi zwr贸ci艂o. A mo偶e na Google zajrza艂e艣? To jedna z najpopularniejszych kart radiowych.

areh tylko, ze jak nawet sciagne te sterowniki to co z nimi mam zrobic? Zrozum zielony jestem.

Prosz臋, i czytamy ca艂y w膮tek.

dzieki wielkie. Poczytam i sprobuje sobie dac rady.