Ubuntu 6.06 LTS: neostrada, Virtual PC

  1. Jak na Ubuntu 6.06 LTS zainstalować Neostradę? Mam LiveBox’a oraz zbudowaną kartę sieciową WLAN

  2. Jeżeli do komputera włożę PenDrive to co mam zrobić, aby komputer wirtualny widział to urządzenie?

nie wiem czy na 6.06 się da ale na 8.10 to wybierasz sieć i i wpisujesz kod WEP i to wszystko

  1. Nie wiem, o ile w ogóle jest to możliwe.

  2. Próbowałeś podmontować pendrive?? Nie wiem jak to wygląda na VirtualPC ale w VirtualBox jest możliwość korzystania, np. z CD-ROMu gospodarza, może jest i taka możliwość w VirtPC ale dla pendrive.

Pozdrawiam!

Mam Ubuntu 6.06 na VirtualPC, a na nim 8.10 nie chodzi.

W VirtualPC nie ma takiej możliwości, ale jakoś chyba da się to zrobić?

Najszybciej odpowiedzi dostaniesz, jak zmienisz OS (co się tak uparłeś na stare Ubuntu?). Wrzuć nowe Ubuntu na 8.10, albo 8.04 to szybciej uzyskasz pomoc; co do instalacji - Linuksy lepiej spisują się w środowisku VMware (jest też “łatwiej” z urządzeniami typu pendrive).

Uwziąłem się na Virtual PC.

Masz prawo ale to jest aplikacja typowo windowsowa, więc nie zdziw się, jeśli mało kto Ci pomoże, nie każdy używa windowsa na co dzień. Tak w ogóle VirtualPC ma wsparcie dla innych systemów niż te produkowane przez MS ?? Ze swojej strony polecam Virtualbox, jak dla mnie jest nawet łatwiejszy w obsłudze niż VMware i podejrzewam, że ma lepsze wsparcie dla systemów uniksowych niż VPc.

Pozdrawiam!