[Ubuntu 6.10] Nieudana kompilacja amarok 1.4.5

Przy ./configure występuję następujący błąd:

checking for X... configure: error: Can't find X libraries. Please check your installation and add the correct paths!

Tak naprawdę to nie wiem o co chodzi i w czym szukać problemu :frowning: Wiele ten komunikat mi nie mówi. Ktoś jest w stanie pomóc, dość jasno wyjaśnić? Z góry dziękuję za pomoc.

Dystrybucja której używam: Ubuntu 6.10

Moim zdaniem chodzi o to, że nie można znaleźć ścieżki dostępu do bibliotek odpowiedzialnych za interfejs graficzny. Ale jak to naprawić, to już nie wiem.

a nie latwiej byloby zainstalowac przez apt ?

wystarczy dodac wpis do sources.list link

Hmm… dodałem wpis, potem apt-get update i próba instalacji amarok 1.4.5, niestety brakowało mi jakiegoś plugina , za którego instalacje, a najpierw wyszukanie chciałem się zabrać, uprzedziły mnie jednak aktualizację systemu m.in z …

amarokdd2.jpg

Zaskakuje mnie Ubuntu. Dodanie jednego wpisu do sources i nawet apt’geta nie muszę używać. Teraz tylko czekam aż wszystko się pobierze i zainstaluje, oby bez błędów i jakichkolwiek komplikacji. sphinx , dzięki za pomoc :slight_smile:

Złączono Posta : 09.02.2007 (Pią) 22:51

Ja się zawsze pośpieszę i zapeszę. Nie mogę tych aktualizacji zaznaczyć do instalacji. Przy próbie instalacji amarok z terminala apt, wywala iż brakuję mi kdebase-kio-plugins. Próbuję doinstalować ten plugin przez Synaptic’a lecz…

http://img105.imageshack.us/img105/7151/sasasbo5.jpg

O co właściwie biega? Przecież wszystko masz napisane w komunikatach.

Amarok jest przeznaczony dla środowiska KDE. Jeśli masz tylko Gnome, to żeby Amarok działał musi być razem z nim ściągnięte kilka komponentów KDE (kdebase-kio-plugins itp.) - wszystko ściągnie się i zainstaluje bezproblemowo, jeśli będziesz miał powłączane właściwe repozytoria. Tyle. :expressionless: