Ubuntu 6.12 Prof. - darmowy? Jak zaktualizować Ubuntu?

Chciałem zapytać, czy Ubuntu 6.12 Professional jest darmowy?

Ze strony ubuntu.com nie da się go ściągnąć, bo go tam nie ma (na stronie jest wspomniane jedynie o wersji 6.10).

Sciągam go już z linka podanego na forum jednej z gazet komputerowych, ale nie wiem czy będę legalnym użytkownikiem.

nie słyszałem nigdy o takiej dystrybucji Ubuntu. Skąd ty o niej się naczytałeś ? Jak na oficjalnej stronie nic nie pisze to może to jest wersja zmodyfikowane przez kogoś

To wersja nieoficjalna przygotowana przez Polaków i jest jak najbardziej legalna i darmowa

http://ubuntu.pl/pobierz.html

przemo.przemko

Ubuntu Pro jest DLA ZAAWANSOWANYCH uzytkownikow. Jeśli nie miałeś styczności z Linuxem to pobierz zwykłą 6.12.

To nei jest tak jak Win XP Home i Win XP Pro.

Wersja 6.12 PRofessional jest po prostu przeznaczona do wlasnorecznej konfiguracji. Po prostu stsyem można bardziej dostosować dla potrzeb wlasnych. Podczas instalacji mniej czynnosci wykonywanych jest za Ciebie.

Według mnie źle nazwali tą wersję.

Każdy Polak jak widzi słowo Professional to od razu to chce (nawet nie wie co wybiera ale najważniejsze jest to że ma najlepsze) :slight_smile:

Zorientowałem się już wcześniej, że Ubunty 6.12 Professional jest dla profesjonalnych użytkowników… i że jest też zwykła wersja 6.12, którą teraz ściągam. Fajnie, że jest “okodekowana” jak to tylko możliwe i że jest ponoć świetnie spolszczona. Za niedługo planuje zainstalować Linux’a obok XP-ka (żeby nie było, że Polak wybiera tylko edycje Pro, ja mam XP Home, chociaż brakuje mi pulpity zdalnego i szyfrowania…).

Tylko po co ja zamawiałem 5 egzemplarzy Ubuntu 6.06 (tych darmowych)… :frowning:

Zostaw w szkolnej pracowni informatycznej/rozdaj znajomym/namów szkolengo informatyka na instalację tego obok Windowsa…

I bardzo dobrze zrobiłeś

wersja 6.06 to LTS czyli dlugie wsparcie techniczne (3 lata z czego zostało 2)

Ta wersja jest idealna dla początkujących

Miałem takie plany (dać kolegom). Ale po co będę im go dawał skoro jest wersja 6.12 i to z kodekami… Chociaż… nasuwa się pytanie: czy można v.6.06 zaktualizować chociaż do v.6.10 (gdy system jest już zainstalowany)?

Można

Zarówno z netu jak i z płyty ale zazwyczaj stwarza to dużo problemów (dużo błędów po aktualizacji)

O co chodzi z tym długim wsparciem?

Poza tym ja jestem zaawansowanym użytkownikem, jeśli chodzi o obsługę… Windows’a XP :mrgreen:

Nowe wersja Ubuntu wychodzą co pół roku

Normalna dystrybucja ma wsparcie techniczne (uaktualnienia) przez rok

Natomiast 6.06 ma wsparcie 3 letnie (ale 1 rok już minął dlatego zostały 2 lata)

To ja już sam nie wiem jaką wersję Ubuntu zainstalować, 6.06, 6.10, czy 6.12?

Pomóżcie!

6.12 bedzie na poczatek najlepsza

Na początek…, co masz na myśli? A co kryje się za słowami: A później…?

@przemo.przemko

Dobije Cie jeszcze bardziej :slight_smile:

19 kwietnia wychodzi nowe Ubuntu (i jego pochodne)

Ubuntu 7.04 Feisty Fawn (Dzielny Jelonek) :mrgreen:

No to mnie dobiłeś… :slight_smile:

Ale chciałbym uzyskać odpowiedź na mój poprzedni post!

A czy ten “jelonek” to tylko tak sobie jest w tej nazwie, czy może jest jakiś tego cel? No i czy będzie można Ubuntu 6.12 zaktualizować do wersji z “jelonkiem” (bez reinstalacji)?

Co to jest Linux_pld?

Nazwy Ubuntu zawsze takie były :slight_smile:

6.10 to Zakręcona Traszka / Kanciasty Tryton a 6.06 to Elegancki Kaczor.

Tak będzie można ale jak już mówiłem przysparza to dużo kłopotów

A jakiego typu dokładnie są te błędy?

wszelakiego :slight_smile:

Może dziać się wszystko (nawet system Ci może nie odpalić),

ale i też może nic się nie stanie (loteria)