Ubuntu 7.04 - emerald - brak paska tytułu itp

ten temat zakładał już kolega feleddf14, ale nie chciałem brudzić mu w jego temacie, bo może u niego przyczyna jest inna

od razu powiem problem ten sam, po instalacji beryla i emeralda na 6.10 nie miałem problemów, miałem pasek tytułu i obramowania wokół okna, nawet po upgrade do 7.04

ale po czystej instalacji do 7.04 nie mam , chodzi tylko beryl

od razu załączam

http://wklej.org/id/fd892f64a0

macie mojego xorga, zobaczcie co z nim nie tak ps

fglrxinfo

zwraca

display: :0.0 screen: 0

OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.

OpenGL renderer string: Radeon X1300/X1550 Series

OpenGL version string: 2.0.6334 (8.34.8)

oraz

glxinfo | grep direct

zwraca

direct rendering: Yes

dzięki za pomoc dołączam zrzuty ekranu żeby było wiadomo o co chodzi teraz efekt bez emeralda >>

http://korniakowski.w8w.pl/zrzutekranu.png

a teraz z włączonym emeraldem

http://korniakowski.w8w.pl/zrzutekranu-1.png

Prubowałaś tego “Albo spróbuj inaczej włącz menedżer ustawień beryla => efekty wizualne i zaznacz dekoracje okien. Jak to nie pomoże to spróbuj przez synapic zainstalować emeralda lub wklep to sudo apt-get install emerald, a potem wybierz jako dekorator emerald” Jak dale nie bedzie to to sprubuj tak|

na górnym pasku gnome masz ikonke beryla. Kliknij na nią prawym i “Wybierz dekorator okien” ustaw emerald. Jak dalej nie będzie wciśnij 'Ponownie wczytaj dekorator okien". Jak to nie pomoże to pokobinuj w opcjach emeralda. Jak to jest już ostatecznosć to ustaw standardowy Menedżer okien, lub w synapicku może dodać dodatkowe. Ja mam 4: emerald, Aquamerine, Heliodor i Dekorator okien GTK. Znajdziesz je wpisują w synapicku beryl.

Pozdro

Może się mylę ale to wygląda jakbyś miał w pełni przeźroczysty pasek tytułu. Można sobie zrobić właśnie taki przźroczysty i nie jest on w ogóle widoczny. Próbowałeś z innymi motywami emeralda czy jest tak samo ??

Spróbuj jeszcze wejść w Menedżera motywów Emerald i w zakładce Edit themes i tam będzie taka lista Select Engine spróbuj zmienić na jakiś inny efekt:)

Pozdrawiam!

jak wrzucę komendę

emerald

do konsoli to zwraca mi taki błąd

emerald: Could not acquire decoration manager selection on screen 0 display ":1.0"

trochę kombinowałem w xorg.conf, ale po moich zabiegach musiałem przywracać kopię bezpieczeństwa :stuck_out_tongue:

kornica jeśli posiadasz grafikę nvidii to spróbuj dodać to do xorg.conf:

do sekcji Section “Device”

A na samym dole xorga dodałem:

// Poprawiłem Twój post - dodałem tagi quote.

Kaka’

mam ati radeon x1300

i dodam raz jeszcze, że na ubuntu 6.10 nie mialem z berylem problemów, a na 7.04 mam i nie wiem czemu

ps, zaciekawił mnie wynik komendy

beryl

oto on

* Beryl system compatiblity check *

**************************************************************


Detected xserver : XGL


Checking Display :1.0 ...


Checking for XComposite extension : passed (v0.3)

Checking for XDamage extension : passed

Checking for RandR extension : passed

Checking for XSync extension : passed


beryl: GLX_EXT_texture_from_pixmap is missing

beryl: Using non-tfp mode

beryl: GLX_SGIX_fbconfig is missing

beryl: Failed to manage screen: 0

beryl: No manageable screens found on display :1.0

po jego wklepaniu dodatkowo siadają domyślne efekty pulpitu gnome

ps. co mogą oznaczać poniższe wpisy