Ubuntu 7.04 i Ultimate 1.4 drobne problemy. Styl Graficzny

(Adrian Nawrocki) #1

Witam wszystkich

Mam problem z znalezieniem Ubuntu Ultimate 1.4.

Beta togo był na chyba oficjalnej stronie. Odrazu ją pobrałem. Została już wydana wersja 1.4. Ale na oficjalnej stronie jak właczam dowload to nie przenosi mie nigdzie gdzie mogę pobrać torrent lub pobrać ten plik. Może w wiecie skąd mogę pobrać Ubuntu Ultimate 1.4. I tak co wy myślicie o ubuntu ultimate??? O i jeszcze jedno oto ten link ze stroną Ubuntu Ultimate http://ubuntusoftware.info/Ubuntu_Ultim ... /#Contents

Pozdrawiam:P

(matiit) #2

Piszą że nie mają serwera.

(moongoose) #3
Ubuntu Ultimate 1.31 Beta codename Gnarley Gnome. 

Based on Feisty Fawn, this is a beta relase. It should allow people a chance to participate in creating what will be Ubuntu Ultimate 1.4 codename Gnarley Gnome. This version is much faster & more responsive due to the many enhancements to the kernel and being based on Feisty Fawn. A new script comes up on boot that allows Flash, video drivers etc to be installed & plays music as it downloads. 

This release is a major milestone in the "Ultimate" series. Starting from this version forward upgrading from 1.4 to 1.5 etc will be a click of the mouse away and without downloading 2GB (currently does not work this is a beta). Full releases will still be available for download.

Jeżeli to oto chodzi - link do strony z torrentami

http://linuxtracker.org/browse.php

Pozdrawiam

(Adrian Nawrocki) #4

Niestety to jest tylko Ubuntu Ultimate 1.4 beta (Ubuntu Ultimate 1.31). Mam ją jest całkiem fajna, ale nawet compiz na niej mi nie chodzi. Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem linuksa. Testuje wszystkie dystrybucje ale zawsze jest jakiś problem. Mandriva jest w całości na płytach, Fedora łączy wszystko co lubie w Ubuntu i w Mandrivie, ale również mam problem z neostradą, ubuntu jest słabo zrobiona graficznie i jak wpisuje w konsoli su i podaje roota to pisze wybacz i nie moge się zalogować , lecz ma dużo zalet i ma neoubuntu. Ultimate przypomina mi mandrive Xtrem. Ale tak samo nie moge się zalogować jako root. Szukam dla siebie odpowiedniej dystrybucji, ale zawsze będą problemy.

Szkoda że Ultimate nie ma własnego serwera. A beta została na tej stronie wycofana.

Peace:)

(matiit) #5

Watras16

w ubuntu nie ma odrazu konta administratora.

aby uzyskać prawa admina wklepujesz sudo przed komendą

żeby aktywować konto roota wpisujesz sudo passwd root

(Adrian Nawrocki) #6

Czyli komęda ma brzmieć studo mojehasło root? Jak tak to już jeden problem z Ubuntu mam rozwiązany:P. Jak na razie ubuntu rządzi.

(matiit) #7

Nie

sudo passwd root

Teraz cie zapyta o twoje obecne hasło i jakie hasło ustawićdla roota

(Init3) #8

Albo prościej (trudniej?) :slight_smile: :

i później:

(Adrian Nawrocki) #9

No dzięki. Działa. Sprubuje na tej becie odpalić compiza albo beryla. Po instalacji właczam efekt pulpitu i włącz efekt i wyskakuje błąd. Na 7.04 beryl i compiz śmiga mi bardzo dobrze.

(roobal) #10

Gnome może nie zachwyca, ale powiem tak, Gnome to takie brzydkie kaczątko, z którego można uzyskać pięknego łabędzia, przynajmniej w moim przypadku, odpicowałem sobie lepiej Gnome niż kiedykolwiek KDE :slight_smile:

Zresztą Gnome może wyglądać zupełnie jak KDE, wizualnie nie ma pomiędzy tymi środowiskami różnicy, zresztą sam zobacz i powiedz mi czy to Gnome czy KDE ?? :slight_smile:

Ponieważ w Ubuntu używa się sudo a nie su :slight_smile: Po prostu wpisujesz

sudo jakieś polecenie

i podajesz hasło takie samo na jakie się logujesz do systemu :slight_smile: Lub robisz tak jak podali koledzy wyżej :slight_smile:

Skoro nie ma własnego serwer i podejrzewam, że nie ma również wsparcia technicznego ze strony Ubuntu to po prostu przerób zwykłe Ubunu 7.04, czyli poszukaj motywu graficznego dla GTK lub Metacity, który będzie podobny do tego z Mandriva Xtreme lub widziałem też takie, które zmieniaja wygląd linuksa w Vistę, bo podejrzewam, że taki wygląd chcesz uzyskać, bo nie ma co się oszukiwać, ale vista wygląda pięknie i tylko to jest jej atutem nic poza tym :slight_smile:

Jeśli chodzi o kodeki, javę czy flasha to wszystko instalujesz jednym kliknięciem, więc myslę, że po takiej modyfikacji zapomnisz o Ultimate :slight_smile:

Pozdrawiam!

(Monczkin) #11

Popraw tytuł na konkretny - inaczej temat wyleci.

(rad_kk) #12

Racja, nie ma sensu ładować się w coś co nie jest wstanie publikować poprawek(brak serwera) użyj Automatix'a i wszystko co nie wolne zainstalujesz kilkoma kliknięciami.

PS. roobal możesz zapodać linka do tych ikonek z tego screena

(Adrian Nawrocki) #13

Nie powiedziałem, że gnam jest brzydkie. Ja korzystam z gnoma. Kde miałem na mandrivie i jest mało funkcjonalne. Toż mam fajnie zrobionego gnoma. Ale chodzi o pierwszy efekt. Roobal twój pulpit widziałem wiele razy. Zrobiłem go podobnie. Ściągne jakiś motyw dodam nowe ikonki zmienie ikonki i kolor paska i mam to samo. Nie ma sensu siedzieć na niepewnych dystrybucjach i zwłaszcza beta.

(roobal) #14

Ten zestaw ikonek sam uzbieralem z różnych motywów, po prostu powybierałem te które mi się najbardziej podobały, więc możesz je ściągnąć tylko z mojego osobistego serwera.

Szczerze uważam, że Mandriva na Gnome wyglada gorzej niż Ubuntu. Ubuntu graficznie wygląda ładniej niż Mandriva z Gnome :slight_smile:

Pozdrawiam!