UBUNTU 7.04 jaki wybrać?

(Patrol) #1

Witam!

Chcę zainstalować LINUXA UBUNTU 7.04, ale jest ich pełno.

Chcę wersję do procesora x86 AMD. Tutaj: http://pl.releases.ubuntu.com/7.04/ jest ich pełno. Jaki wybrać? Jeszcze jedno chcę linuxa nie do serwera.

(Niejan) #2

Cześć!. Proponuję UBUNTU 6.12 ELOKWENTNY EMU. Całkowicie spolszczony ,

najlepszy dla początkującego.UBUNTU 7.04 -wyjdzie stabilny dopiero 19.04 .

POZDRAWIAM! !!

(Vader481) #3

Najbardziej podobnym do wyglądu Windowsa jest Kubuntu (ze środowiskiem KDE). Później kolejnym jest Ubuntu (z GNOME) oraz Xubuntu (środowisko XFCE) - wszystkie do obejrzenia na Wikipedii lub na forum Ubuntu (co miesiąc użytkownicy pokazują wygląd swoich pulpitów).

Polecam wybranie LiveCD dla architektury x86 z którymś z powyższych środowisk. :slight_smile:

(Niejan) #4

Jeszcze raz niejan.

Jak masz neostradę tp - to UBUNTU 6.12 ma już zainstalowany program UBUNEO. Za jego pomocą łączysz się z neostradą bez problemu.A inne potrzebne rzeczy jak JAVA , KODEKI itp-ściągasz jednym kliknięciem myszki.

Ja mam zainstalowane na komputerze UBUNTU 6.12 , MANDRIVA 2007 I WINDOWS XP.Bawię się nimi na przemian.LINUXA mam trzy miesiące.

POZDRAWIAM!.

(Patrol) #5

Hmm sam nie wiem a według was który jest najlepszy?

(Init3) #6

Dostałeś porady od kolegów powyżej, czego nadal nie rozumiesz?

(Patrol) #7

Nie mam neostrady tylko neta mam przez radiówkę i z tyłu kompa mam radio. Nie znam żadnych kodów, ale jak mi instalowali neta to wpisali jakiś adres do przeglądarki i było tam konfiguracja radia. Więc chyba sterowniki nie będą potrzebne jak w radiu jest już wszystko zapisane?

(Init3) #8

nie pisz pamietnika, 10 problemów naraz? jak masz net przez radiówke to chyba najpierw musisz obadac czy twoja karta wifi jest obslugiwana.Przynajmniej ja to tak widze, ale moze sie myle, nie mialem nigdy stycznosci z radiowym netem pod linuksem. :wink:

(D@widoS) #9

patryk_patrol radzę Ci zapoznać się ze stroną http://www.jakilinux.org i rozwiązać test jaka mniej więcej dystrybucja linux'a będzie odpowiednia dla ciebie :slight_smile:

Ja polecam ubuntu 6.10 które jest bardzo łatwe,jeśli jesteś leniwy :stuck_out_tongue: to za pomocą programu easyubuntu możesz zainstalować najpotrzebniejsze rzeczy zacząwszy od sterowników do karty graficznej.

(matiit) #10

Jeśli jesteś bardzo leniwy :smiley: (chcesz linuksa ODRAZU ) to polecam mepisa

Tam nawet stery możesz parmoa kliknięciami zainstalować

Kodeki oczywiście odrazu.

Instalacja banalna.

Jeśli chcesz coś pogrzebać w linuksie to już Ubuntu jest do tego troche lepsze (takie mam wrazenie chociaż wiem że mepis jest oparty o ubuntu)

(Daris91) #11

Jakie radio? :smiley: (czyżbym był niezorientowany w temacie?)

Domyślam się że masz acces pointa podpiętego pod kartę sieciową (jeśli ci konfigurowali przez adres ip). Jeśli dobrze się domyślam to powinieneś dostać ip i inne dane które masz wpisać w ustawieniach karty sieciowej.