[ubuntu 7.04] problem z uruchomieniem na AMD X2

Witam,

Mam problem z odpaleniem Ubuntu 7.04 na AMD X2.

Nie bardzo chce sie w ogole uruchomic jakakolwiek konsola, z miejsca mam blad:

kernel direct mapping tables up to 1000000 @ 8000-d00

Czy ktos wie o co chodzi ?

Z gory dzieki.

Witam,

To błąd jądra związany z dwoma procesorami (będzie w każdej dystrybucji,albo prawie każdej)

Proponuję zainstalować system z opcją noapic (może być też acpi=off, ale z nią może się np. komputer nie wyłączać)

Jak to zrobić? Po wystartowaniu płyty bootowalnej i pojawieniu się ekranu Kubuntu naciskamy F6 i dodajemy wspomniane opcje.

Jeżeli system jest już zainstalowany, proponuję skorzystać z live i wyedytować odpowiednio /boot/grub/menu.lst

Na końcu linii z linuksem wystarczy dopisać noapic.

Być może można ten parametr dodać przy startującym Grubie. Teraz nie pamiętam, a nie mogę kompa zrestartować.

Mam nadzieję, że poradzicie sobie. W razie czego piszcie śmiało

Ale chyba tylko z AMD, bo miałem okazję instalować Ubuntu na kompach z Core Duo i Core 2 Duo i nie było problemów.

u mnie na Athlonie X2 3800+ wszystko ładnie śmiga :slight_smile:

Słyszałem coś o tym, ale skoro w pytaniu jest mowa o AMD, to nie widziałem sensu, żeby poruszać temat. Chyba, że zasugerujemy wymianę procka :wink:

no ruszyło dalej, ale zatrzymuje się podczas ładowania na

setting up standard PCI resources

no i dalej lipa

ja instaluje to na laptopie gdzie jest Turion64 3000+

Wszystko dziala poprawnie. Dzieki za pomoc. :slight_smile:

snicer pochwal się jak to robisz kroczek po kroczku może ja coś źle robie

z góry thx

Po uruchomieniu sie menu Ubuntu (z LiveCD oczywiscie) wciskam F6 - pojawia sie dodatkowa linia z bialymi napisami, do tego co tam jest po prostu dopisuje noapic wciskam Enter i wszystko juz dalej sie uruchamia.

Jednak jest problem z instalacja. Nie chce dokonac zmian partycji. 6.10 instalowalo sie bez zarzutu.

no poszło mi z opcją acpi=off ale tak jak kolega pisał wyżej nie wyłącza mi się komputer teraz :frowning:

jest jakiś sposób aby temu zaradzić??