Ubuntu 7.04 pytania/problemy

Witam.

Już miałem zamiar wurzucić ubuntu 6.10 przez okno przez problemy ze sterownikami nvidia,ale postanowiłem podjąć jeszcze jedną próbę.Ściągłem wczoraj ubuntu 7.04 :slight_smile: wypaliłem zainstalowałem bez rzednego problemu,po instalacji nadszedł dramatyczny moment instalacji sterowników nvidia :stuck_out_tongue: ale bez problemu się zainstalowały i system działa :jupi: ale mam parę problemów/pytań.

1)Po uruchomieniu systemu,rozdzielczość ekranu ustawia mi się na 1024x768@3hz i mogę to tylko zmienić poprzez wpisanie w konsoli nvidia-settings i wtedy zmieniam sobie na 800x600@85hz i wszystko jest ok ale po ponownym uruchomieniu muszę powtórzyć tą czynność,jak ustawić aby zawsze ustawiała mi się rozdzielczość i odświerzanie na 800x600@85hz ??

2)Jak ustawić aby Mozilla firefox podkreślała mi błędy w polskiej pisowni ??

3)Znalazłem coś takiego jak efekty pulpitu i mogę sobie ustawić żelowe okienka,a pulpit mogę zmienić w obracający się kwadrat,wszystko działa płynnie !!

4)Jak zainstalować Kadu ?? bo nie znalazłem wersji pod 7.04 .

5)Jak pojawią się aktualizacje systemu to czy aktualizować system czy lepiej nie ??

ad2: zainstalować pakiety językowe - language-support-pl i resztę zakończoną na -pl

ad3: problem znany z beryla - jeżeli masz jego ikonkę w zasobniku, to wybierz przeładuj menadżer okien oraz rysowanie okien (lub coś podobnego - nie wiem dokładnie, bo dawno z beryla nie korzystałem :stuck_out_tongue: ) na nvidia.

ad4: wybierz wersję dla 6.10 - mi działa bez problemów

ad5: teraz to jest wersja stabilna, więc lepiej tak :smiley:

ad1: dodaj do system>preferencje>sesje polecenie “nvidia-settings -l” (małe L)

ad3: spróbuj dodać do /etc/X11/xorg.conf do sekcji Device

a jak to nie pomoże to zaawansowane opcje beryla>Ścieżka renderowania > i daj ‘skopiuj’

To słabo szukałeś, bo w tym temacie jest kadu dla 7.04: http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=21214