Ubuntu 7.05 - siec bezprzewodowa

Zainstalowałem najnowsze Ubuntu Frywolny Fulmar. Nie mogę podłączyć się w nim do internetu (mam radiowkę). System wykrywa nadajniki i sygnał (po kliknięciu na ikonkę w prawym górnym rogu mam listę nadajników) Jednak Ubuntu po wybraniu jednego z nich nie może się podłączyc. Mam kartę D-Link DWL-520+.

W googlach znalazłem coś takiego:

Jak mogę się dowiedziec, jakie mam dhcp, klucz i essid (essid = nadajnik radiowki?) Co z “txpower” i “sens”?

essid to z tego co wiem to nazwa sieci :slight_smile: A jeśli chodzi o dhcp i klucz to musisz spytać administratora sieci. Jeśli wcześniej internet Ci chodził np. na Windowsie bez podawania żadnych kluczy to tu też powinienien

Miałem ten sam problem :slight_smile: a wystarczy mieć swoje IP bramkę i maskę podsieci oraz SSID i klucz możesz je uzyskać od admina swojej sieci. Potem w konfiguracji podajesz te dane w odpowiednie miejsca i powinno być ok

Klikasz na ikonkę połączenia sieciowego potem Manual Configuration.

Z połączeń dwa razy na połączenia bezprzewodowe, odznaczasz tryb roamingu nazwa sieci essid podajesz sam albo wybierasz z listy (jak wolisz), jeśli jest to hasło sieciowe podajesz (ja akurat nie mam). Ustawienia połączenia wybierasz statyczny IP i podajesz niżej swoje dane IP maskę i bramkę no i OK. Jeszcze tylko zakładka DNS kliksz dodaj podajesz Enter zamknij i powinno działać :mrgreen:

Część z tych danych możesz uzyskać z pod windy. Start ->Uruchom 0> wpisujesz “cmd” Enter w oknie wpisujesz “ipconfig/all” i powinno się wyświetlić jeśli nie masz klucz sieci to możesz sam uzyskać dane i ustawić a jak jest klucz to gadaj z adminem.

musisz znac essid i podlaczyc sie do AP, potem pobrac adres

z dhcp, sa urzadzenia, ktore pomimo wpisania poprawnego

adresu IP i tak nie wpuszaczą bo warunkiem jest pobranie

IP z dhcp aby siec działała