Ubuntu 7.10 - Compiz Fusion nie działa; m.in. brak belek

Witam od niedawna mam linuksa Ubuntu i chciałem zainstalować sobie wtyczce compiz fusion. Robiłem wszystko co było napisane w różnych poradnikach lecz tylko się pogorszyło. Zaczęły znikać belki w oknach itp. Czy ktoś mógłby napisać mi od początku jak się wszystko robi?? Byłbym bardzo wdzięczny.

Mój komputer:

Procek: Intel Core 2 Quad

Grafika: GeForce 8800 GTS

Ram: 4GB DDR2

W wersji 7.10 Compiz jest domyślnie zainstalowany i włączony, właściwie jedyne o co trzeba się postarać to akceleracja 3D, tak więc napisz jaką masz kartę grafiki oraz jak to teraz u Ciebie wygląda z Compizem.

Kartę graficzna mam GeForce 8800 GTS a gdy włączam compiza to znikają mi belki.

w konsoli, jak root:

glxinfo | grep rendering

dla “no” brak akceleracji 3D

nie wiem, dlaczego sie bawiles, skoro miales zaintalowanego compiza.

jezeli nie dzialal, to byc moze miales glx i aixgl wlaczone na raz…

a jest może jakaś komenda na przywrócenie początkowych ustawień ??

Edit:

Jeszcze jedno co zrobić by włączyc cube. Wiem ze trzeba nacisnąć ++ tylko co to jest ten button1 ??

Ha, chciało by się tak. Napisz co dokładnie robiłeś, z jakich poradników korzystałeś? Czy i jakie masz zainstalowane sterowniki graficzne. Co zwraca

glxinfo | grep rendering

w Terminalu?

Ja miałem Compiza od instalacji, u Ciebie powinna wystarczyć tylko instalacja sterowników i włączenie compiza.

Jeżeli chodzi o opcje to warto zainstalować compizconfig-setting-manager.

tam mi piesze yes a główine tego compiza robiłem z

http://news.softpedia.com/news/How-to-Install-Compiz-Fusion-on-Ubuntu-58113.shtml

To brawo. Opis dla 7.04

Pewnie dodałeś te repozytoria… parę rzeczy usunęło, parę zamieniło…

Hah no to sobie narobiłeś. Rzecz jak najbardziej do odwrócenia, ale raczej nie via forum bo pytaniom nie byłoby końca no i efekt końćowy nie jest pewny. Jeżeli możesz to w sumie najszybsza będzie reinstalacja. Po ew. reinstalacji wystarczy zainstalować sterowniki przez “Menedżer sterowników własnościowych” i powinno hulać. Jeżeli zrobiłeś sobie /home na osobnej partycji to reinstalacja nie jest aż tak uciążliwa.

I potem, aby miec takie efekty jak np. że możesz sobie podpalać ekran, pada ci deszcz itp to instalujesz pakiet (chyba tak) compiz-gnome-settings czy coś takiego i potem system>wygląd>efekty>i wybierasz extra z ustawieniami (obok masz przycisk ustawień) i tam sobie all ustawiasz co tylko chcesz. :slight_smile: No ale najpierw zrób sobie reinstall

A jak będziesz instalował te sterowniki to menadżer jest pod poleceniem restricted-manager gdybyś znaleźć nie mógł : :smiley: