Ubuntu 7.10 - Compiz Fusion nie działa; m.in. brak belek

(Dvay) #1

Witam od niedawna mam linuksa Ubuntu i chciałem zainstalować sobie wtyczce compiz fusion. Robiłem wszystko co było napisane w różnych poradnikach lecz tylko się pogorszyło. Zaczęły znikać belki w oknach itp. Czy ktoś mógłby napisać mi od początku jak się wszystko robi?? Byłbym bardzo wdzięczny.

Mój komputer:

Procek: Intel Core 2 Quad

Grafika: GeForce 8800 GTS

Ram: 4GB DDR2

(Sawyer47) #2

W wersji 7.10 Compiz jest domyślnie zainstalowany i włączony, właściwie jedyne o co trzeba się postarać to akceleracja 3D, tak więc napisz jaką masz kartę grafiki oraz jak to teraz u Ciebie wygląda z Compizem.

(Dvay) #3

Kartę graficzna mam GeForce 8800 GTS a gdy włączam compiza to znikają mi belki.

(Lazzarx) #4

w konsoli, jak root:

glxinfo | grep rendering

dla "no" brak akceleracji 3D

nie wiem, dlaczego sie bawiles, skoro miales zaintalowanego compiza.

jezeli nie dzialal, to byc moze miales glx i aixgl wlaczone na raz...

(Dvay) #5

a jest może jakaś komenda na przywrócenie początkowych ustawień ??

Edit:

Jeszcze jedno co zrobić by włączyc cube. Wiem ze trzeba nacisnąć ++ tylko co to jest ten button1 ??

(Sawyer47) #6

Ha, chciało by się tak. Napisz co dokładnie robiłeś, z jakich poradników korzystałeś? Czy i jakie masz zainstalowane sterowniki graficzne. Co zwraca

glxinfo | grep rendering

w Terminalu?

Ja miałem Compiza od instalacji, u Ciebie powinna wystarczyć tylko instalacja sterowników i włączenie compiza.

Jeżeli chodzi o opcje to warto zainstalować compizconfig-setting-manager.

(Dvay) #7

tam mi piesze yes a główine tego compiza robiłem z

http://news.softpedia.com/news/How-to-Install-Compiz-Fusion-on-Ubuntu-58113.shtml

(matiit) #8

To brawo. Opis dla 7.04

Pewnie dodałeś te repozytoria... parę rzeczy usunęło, parę zamieniło...

(Sawyer47) #9

Hah no to sobie narobiłeś. Rzecz jak najbardziej do odwrócenia, ale raczej nie via forum bo pytaniom nie byłoby końca no i efekt końćowy nie jest pewny. Jeżeli możesz to w sumie najszybsza będzie reinstalacja. Po ew. reinstalacji wystarczy zainstalować sterowniki przez "Menedżer sterowników własnościowych" i powinno hulać. Jeżeli zrobiłeś sobie /home na osobnej partycji to reinstalacja nie jest aż tak uciążliwa.

(Norbert Stepniakowski) #10

I potem, aby miec takie efekty jak np. że możesz sobie podpalać ekran, pada ci deszcz itp to instalujesz pakiet (chyba tak) compiz-gnome-settings czy coś takiego i potem system>wygląd>efekty>i wybierasz extra z ustawieniami (obok masz przycisk ustawień) i tam sobie all ustawiasz co tylko chcesz. :slight_smile: No ale najpierw zrób sobie reinstall

A jak będziesz instalował te sterowniki to menadżer jest pod poleceniem restricted-manager gdybyś znaleźć nie mógł : :smiley: