Ubuntu 7.10 - problem przy instalacji - czarny ekran

Witam,

dziś chciałem podjąć próbę zainstalowania w/w OS na moim PC. Obraz płysty (.iso) systemu nagrałem na CD, włożyłem do napędu po czym zrestartowałem komputer. Przy włączaniu się pojawiło się “okno” ubuntu (live cd). Wybrałem opcję włączenia systemu (z CD). Pojawił się pasek postępu, chwilę “pokręcił się” po czym… no właśnie. Wyświetla się ekran z kolorowymi pionowymi liniami i komunikat (z monitoru (nie PC)) o tym, iż 1280x1024x32 nie jest “optymalnym” ustawieniem. Używam więc magicznego przycisku do auto dostrojenia się na monitorze. Obraz znika (mamy “czarny ekran”) i ten sam komunikat. Identyczny problem pojawia się przy każdej innej dostępnej opcji z instalatora ubuntu. To samo z GParted.

Problemu nie ma z instalatorem WinXP.

Opis trochę nieestetyczny, ale mam nadzieję, że sytuacja jest wystarczająco jasno opisana.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź (albo wskazówki) n/t tego co może być nie tak.

Wybierz safe graphic mode przy bootowaniu.

Możesz też ściągnąć płytkę alternate, ale instalacja z niej jest chyba troszkę trudniejsza.

Szczerze to nie mam pojęcia czy coś zrobiłem czy nie… ale “Uruchom Ubuntu w bezpiecznym trybie graficznym” teraz działa :expressionless:

W każdym bądź razie dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,