Ubuntu 7.10 - problem z aktualizacją

Zainstalowałem Ubuntu 7.10. W menadżerze aktualizacji pojawia się “system is up-to-date” - świeżo po instalacji, nic wcześniej nie aktualizowałem. Na systemie wirtualnym (VMware na windowsie) pojawiało się dużo aktualizacji, które mogłem zainstalować - tutaj nie. Internet działa bezproblemowo. Muszę zaktualizować system, ponieważ jest on do połowy spolszczony. Co robić??

Zapewne trzeba dociągnąć spolszczenie.Co do aktualizacji jeśli są na pewno warto je instalować zawsze wprowadzą trochę poprawek do sytemu.

Jak jest że system jest up to date to jest.

Może ściągnęły się podczas instalacji?

Spróbuj z konsoli:

sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade

sudo apt-get dist-upgrade

Koniecznie w takiej kolejności.

Podczas instalacji na pewno nie, ponieważ komputer nie miał połączenia z internetem. Wszedłem do system–>administracja–>źródła oprogramowania i tam ustawiłem aktualizacje. Teraz już działa.

Dzięki za pomoc

Czytałem o błędzie, który niszczy dyski twarde, oto link. Czy jest on już naprawiony?

EDIT: Aktualizacje zainstalowane, ale spolszczenie dalej fatalne. Próbowałem coś ustawić w system–>administracja–>języki, ale dalej nie działa. Jest jakaś możliwość zainstalowania spolszczenia z terminala?

bartisz

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.

Oj leniuszku o spolszczaniu Ubuntu było już nie raz na forum :stuck_out_tongue:

Masz zainstalowane wszystkie paczki z tłumaczeniami?

tj.

language-pack-gnome-pl

language-pack-pl

language-support-pl

Jeżeli używasz aplikacji z KDE (np. k3b) to polecam zainstalować również

language-pack-kde-pl

Pozdrawiam :slight_smile: