Ubuntu 8.04 Hardy Heron a czarny ekran


(kozunio12) #1

Witam! Pobrałem niedawno dystrybucję Ubuntu ze strony ubuntu.com. Obraz płyty wypaliłem, a następnie chciałem przetestować nowy system. I tu pojawia się problem. Otóż, gdy odpalam Ubuntu z płyty w trybie Live CD po wczytaniu wszystkich ustawień monitor nagle się wyłącza i zostaję z czarnym ekranem. Czytałem, że może to być wina sterowników własnościowych do karty graficznej, tylko, że Ubuntu w wersji 7.10 chodzi bez problemu i nie ma najmniejszych problemów z grafiką. Zależy mi na najnowszej wersji tego OS, bo bez żadnego problemu będę się mógł łączyć bezprzewodowo z internetem. Jeżeli nic nie da się z tym zrobić to prosiłbym o podanie paczki ze sterownikami pod bezprzewodową kartę sieciową marki Broadcom do notebooka Acer As 5710ZG(w podpise config) z góry dziękuję za pomoc.


(roobal) #2

Ale podaj jeszcze jaki chipset ma ten Broadcom, co do radiówki zajrzyj sobie tutaj http://linuxwireless.org/en/users :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Highland_) #3

Ja miałem podobny kłopot z Ubuntu 7.10 w wersji LiveCD - monitor wyłączał się, gdy już miał pojawić się pulpit. Rozwiązanie problemu było banalne, wystarczyło poruszać myszką i po chwili monitor znów pracował.


(matiit) #4

Pewnie pomogło by wyłączenie DPMS


(kozunio12) #5

A jak wyłączyć to DPSM? Jeżeli chodzi o Linuxy to jestem komplentym amatorem, jeżeli mógłbyś chociaż wytłumaczyć o co mniej więcej chodzi to pewnie bym sobie poradził.


(matiit) #6

Option "DPMS" "False" w sekcji monitor

Plik /etc/X11/xorg.conf