Ubuntu 8.04 i Internet Neostrada

Co trzeba zrobić aby mieć Neostrade w nowym Ubuntu? Mam zamiar go ściągnąć i lepiej wiedzieć co potem :slight_smile: Robi się tak jak w 7.10? Przez UbuDSL?

Tak.

Przy okazji, jeżeli masz już zainstalowanego 7.10 to możesz aktualizować do wersji 8.04. (chyba że masz strasznie wolny Internet, to niekoniecznie)

Kumpel mi mówił że miał tego ubuntu i mu net nie działał. Jak to jest?

Może kumpel miał inny modem, albo nie umiał dobrze skonfigurować. Jeżeli działało ci na 7.10 to na 8.04 też będzie. Chyba że będziesz akurat jakimś bardzo dziwnym przypadkiem, ale nie sądzę.

Właściwie UbuDSL wspiera chyba wszystkie modemy od Neostrady, więc nie powinno być problemu.

A jak nie chcesz mieć wątpliwości to podaj jaki masz modem, albo sprawdź na forum Ubuntu czy nie ma z nim problemów.

Dobra. Dzięki za wszystko. W weekend ściągnę Ubuntu i będę kolejnym szczęśliwym posiadaczem tego systemu.

Temat do zamknięcia.

Masz zapewne Firefoxa 3 beta. Musisz wejść w plik -> pracuj w trybie offline . Jeśli jest zaznaczone odznacz, jeśli nie to nie wiem co jest.

PS

Za karzdym razem jak otwieram Firefoxa muszę to odznaczyć. Czy to wina bety? Można to jakoś wyłączyć na stałe?

U mnie zadziałało takie coś znalezione w necie:

Menu System>Administracja>Sieć

Teraz bierzesz odblokuj. Następnie Połączenia przewodowe i właściwości po prawej stronie.

Tu odznaczasz “Tryb roamingu” i wybierasz konfiguracje automatyczną (dhcp)

sruciok , jeden temat jeden problem. Post kosz