Ubuntu 8.04 - jak zainstalować neostradę (speedtouch 330)?

Ja jestem jeszcze zielony w tym bo dopiero od wczoraj mam linuxa więc proszę o wyrozumiałość.

To tak… mam ubuntu 8.04.1 LTS HH neostrade 1mb/s i modem speedtouch 330.

I moje pytanie jak zainstalować ten modem na ubuntu.

Proszę o szybką odpowiedź.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Skorzystaj z UbuDSL

a można jakoś zrobić tak żeby to było wykonywane w w/w OSa bez instalowania dodatkowego softu

patrx95 , oczywiście, że się da - ręczna konfiguracja. Ale mniemam, że nie wchodzi to w grę.

no dobra trudno…

to jak to ręcznie skonigować?

Tutaj masz przykładowy poradnik: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=2875

tylko że mam kilka błędów co do tamtego poradnika

1.jak wpisze do terminala aptitude install ppp unzip to wtedy są takie błędy

E: nie udało się otworzyć pliku blokady var/lib/dpkg/lock - open (13 Permission denied)

E: Unable to lock the administration directory (var/lib/dpkg), are you sure root?
  1. co do tego trzeciego nie rozumiem tej części do czego ona ma być

    tar xzf neostrada_tp.tgz

    cd neostrada_tp

3.nie mogę skopiować tych 2 plików sppedtch-1.bin i speedtch-2.bin do folderu lib/firmware bo jest tam jakiś komunikat żę nie można tego skopiować. 4.nie ma tam czegoś takiego jak

found stage 1/2 firmware speedtch-1/2.bin

w tamtym logu cat/var/log/syslog

A tak w ogóle to jest chyba poradnik do debiana a nie do ubuntu co o tym świadzczy fragment:

czy to jest obojętne czy to linux czy to debian czy może wszystko inaczej jest?

i co zrobić żeby nie było tamtych błędów i pomyślnie zainstalować neo?

przed nimi (np. to aptitude install…) wpisz

sudo

i poprosi cię o hasło

a później będzie wszystko dobrze nie będzie tych błędów co wcześniej np. o tym kopiowaniu do lib/firmware? i czy będą te wpisy found stage?

przy każdym wydawanym poleceniu wpisz przed poleceniem sudo albo w terminalu użyć roota (po za tym nie używaj bo uszkodzisz system)

przejście w termianlu

su - root

ale lepiej użyj sudo

Lepiej użyj UbuDSL programik jest malutki i na pewno nie zajmie więcej niż 5 mb a odwali za ciebie robotę, jeśli się na to zdecydujesz mogę ci nawet powiedzieć jak go skonfigurować (login i hasło)

a będą te wpisy i czy da się skopiować tamten 2 pliki *.bin?

// Połączono posty.

ale nie no ja to bym chciał żeby to było wykonywane wewnątrz systemu bo w kafejce jestem teraz a tam nie da się nagrywać bo nagrywarki są wyjęte a po za tym to mało się naucze tylko z instalek programów

wole narazie poprostu bez innych instalek

Spróbuj sudo pppoeconf

potem zapyta sie o login i hasło

na wszystko chyba odpowiada sie yes

a potem sudo pon dsl-provider żeby podnieść neta

ale robisz to na własną odpowiedzialność

próbowałem już pppoeconf ale chyba cos sie nie udalo ale zobacze jeszcze

znalazłem tam taki poradnik (na płytce neo) do Linuxa i tam było napisane żeby zainstalować skrypt instalacja w folderze neostrada_tp no i jest tam taki błąd “Brak wsparcia dla USB” co zrobić żeby zainstalował mi się skrypt

Macintosh , ale o co chodzi z tym na własną odpowiedzialność? to znaczy że niszczy mi OSa czy co?

Nie prościej użyć UbuDSL ? Czy naprawdę 10 mb RAM to dla ciebie samobójstwo !?

no ale ja chce recznie skonfigurowac

// Połączono posty.

no ok pobrałem ten probramik tylko jak teraz zainstalować go?

pobrałem wersję i386 z strony głównej ubudsl i jak teraz to zainstalować?

bo jak biore tam zainstaluj czy coś takiego to jest błąd że nie dało się wejść na stronę ubuntu.com

może coś źle robie czy co bo mnie to już załamuje więc proszę o właściwą odpowiedź jak zainstalować wreszcie tą neostrade bo cierpliwości mi do tego brak