Ubuntu 8.04 - kilka błędów dpkg (np. instalacja pakietów)


(wojownik) #1

witam

dziś próbowałem zainstalować virtualboxa same błędy, więc zainstaluje go z repo: bardzo poważny błąd menagera pakietów synaptic mnie powitał i nie mogę nawet wejść, do paneli nie mogę nic dodać, nie wiem co się naprawdę dzieje :frowning:

nie chcę przeinstalowywać systemu skoro zaraz ma być nowa wersja ubu

1ed0285fb5d0670cm.png

tu jak chcę zaktualizować system

58ccba31f82af3bfm.png

tu jak chcę dodać coś do panelu

20eac66e3d5f6a8am.png

dodam ,że wgrywać nowt\ych motywów przez preferencje wygląd też nie mogę bo mam błąd

proszę o pomoc nad zapanowaniem nad tym wszystkim


(Kaka') #2

Co do samego problemu, to siedzi on gdzieś w dpkg. Nie chce mi się teraz szukać dokładnego rozwiązania problemu, bowiem być może standardowe "rzeczy" starczą (aptitude clean, aptitude update && upgrade, aptitude -f install, dpkg --configure -a ; sprawdź także swój soruces.list pod kątem powtarzających się oraz błędnych wpisów).


(wojownik) #3

dobra będzie zaraz nowa wersja to ją zainstaluje z tą nie mam siły już się męczyć,niedopracowana była


(Mstrex) #4

Musiałeś coś popsuć :smiley: . Powiedz co robiłeś wcześniej za nim tak się rozwaliło. Na drugim screencie pisze że są zdublowane wpisy w sources.list. Do wszelkiego rodzaju operacji na pakietach lepiej stosować narzędzia tekstowe, tak wiem że nauka jest toporna z początku, ale można potem zaoszczędzić sporo czasu, wszystko robi się o wiele szybciej. Polecam wajig który łączy w sobie kilka narzędzi w jedno, ma o wiele bardziej przejrzystrzą składnię poleceń niż aptitude czy apt-get.


(Soren) #5

Nie bądź śmieszny. Jakoś nie widzę żeby twój problem notorycznie się na bugzilli pojawiał.

Sam namieszałeś a nie system jest nie dopracowano.

30 października. Teraz śmiało możesz instalować wersję 8.04, po ukazaniu się nowszej będziesz miał możliwość bezproblemowego upgradeu :slight_smile:


(wojownik) #6

śmieszny nie jestem nie ubliżaj mi bo forum to nie miejsce na to

zainstalowałem ultramatixa jesynie ale szybko to wywaliłem

Było wszystko ok nie mieszałam nic od dłuższego czasu i po 2 miechach spokoju wszystko się wysypało 7.10 było lepiej dopracowane.

Pozdrawiam


(Soren) #7

Właśnie namieszałeś, ja jakoś takich problemów nie mam, ani żaden z moich znajomych którzy używają ubuntu. jeżeli zdarzyło się to jednej osobie to większe prawdopodobieństwo jest że ta osoba coś pokręciła aniżeli odrazu cała dystrybucja ma być skopana.