Ubuntu 8.04 - problem z zapisem płyt

Niedawno zainstalowałem Ubuntu 8.04 LTS. Pomimo widocznych zmian i nowszych wersji pakietów pojawiły się też problemy.

Jednym z nich jest brak możliwości zapisu płyt przy pomocy K3B, Brasero czy Gnome Baker. Skupie się tu na K3B.

Po uruchomieniu tego programu wybrałem “New data dvd project”, dodałem pliki do zapisania i kliknąłem na “Burn”.

W nowym oknie zaznaczyłem, że chcę żeby była wykonywana weryfikacja i żeby płyta była nagrana bez multisesyjności.

Prędkość ustawiłem na 4x (płyta TDK umożliwiała zapis max. 16x).Po kliknięciu “Burn” i odczekaniu kilku sekund pokazuje się komunikat błędu: “Could not determine size of resulting image file.”.

Zawartość “Show debugging output”:

Dodam, że /usr/bin/genisoimage istnieje, a /usr/bin/mkisofs jest linkiem symbolicznym prowadzącym do /usr/bin/genisoimage. W 7.10 wyglądało to trochę inaczej i każda płyta idealnie się wypalała.

Tutaj przypomina to problem z odczytaniem zakładanej wielkości tworzonego obrazu.

Co można z tym zrobić żeby wszystko działało jak powinno ? Ta instalacja (8.04) jest praktycznie świeża. Zdążyłem jedynie zainstalować K3B, odtwarzacze do filmow,muzyki i pakiety z kodekami.

Dzięki z góry.

A nagrywarkę rozpoznaje ?,bo z tego co pisze,chce nagrać obraz io nie może ustalić jego rozmiaru,albo nie ma miejsca na dysku na obraz płyty

Opcje Configure K3B->Devices i zobacz,czy wyświetlają się informacje o nagrywarce

Tak, nagrywarka jest rozpoznawana.

Na partycji, na której K3B zapisuje pliki tymczasowe i ewentualny obraz jest jeszcze 12GB wolnego miejsca.