Ubuntu 8.04 Skype2.0.0.72 LifeCamVX3000-mikrofon nie działa

Witam. Jestem początkującym użytkownikiem Ubuntu. Już dwa tygodnie męczę się z uruchomieniem mikrofonu zintegrowanego z kamerką. System zainstalowany na Dell GX270 ( karta muzyczna zintegrowana). Przyznam ,że obraz z kamerki w teście Skypa jest też słaby. Głos osób z którymi się łączę jest bardzo dobry. Próbowałem znaleźc rozwiązanie na innych forach, w google, ale bez skutecznie. Proszę o pomoc ( orłem informatyczno komputerowym to ja nie jestem)

A w ogóle mikrofon działa?

Pod linuxem jest problem ze zmuszeniem tej kamerki do prawidłowego działania. Z tego co znalazłem wynikało, że ludziom też nie działał mikrofon jeśli udało się uruchomić kamerkę. Chyba musisz skorzystać z zewnętrznego mikrofonu zanim (jeśli) uda się opracować sterownik pozwalający w pełni wykorzystać możliwości tego sprzętu

Witajcie… cóż to ,że obraz z kamerki jest słaby z tym się na razie godzę, ale nie działający mikrofon spędza mi sen z powiek. Korzystam jeszcze z XP-ka bo potrzebny mi jest kontakt z rodziną i przyjaciółmi i tam problemów nie mam żadnych z tym sprzętem. W Ubuntu cały czas walczę z konfiguracją mikrofonu. Dowiedziałem się już tyle ,że zintegrowana karta dźwiękowa ( Realtek) wielu użytkownikom przysparza problemów. Moja karta to AD1981 B(L) @intel82801EB - ICH5, komputer Dell GX270 chipset 865. Może te dane pomogą.