Ubuntu 8.10 - problem z myszką oraz rozdzielczością ekranu

Zainstalowałem Linuxa Ubuntu 8.10 na wirtualnej maszynie VirtualBox, lecz mam 2 problemy:

  1. Myszka często się zawiesza w taki sposób, jakby nie mogła się ruszyć w daną stronę (coś ją trzyma na sznurku)

  2. Nie mogę dopasować rozdzielczości ekranu Linuxa do rozdzielczości komputera - ekran jest za mały, a w opcjach “Rozdzielczość ekranu” nie mam mojej rozdzielczości…

zainstaluj stery jakieś, albo dodatki VirtualBox i sprawdź

Zainstaluj dodatki VirtualBox-a dla Ubuntu. Spróbuj pierw w Synaptic-u. Najpierw jednak zrób sobie zrzut ekranu.

Synaptic - dodatki dla VirtualBox’a? A to co?

A zrzut ekranu też po co?

Pomyliłem się(przejęzyczyłem). Nie zrzut ekranu, ale zrzut stanu maszyny. Maszyna -> zrób zrzut(czy coś podobnego). Po tym możesz już dowolnie mieszać. Synaptic, to program do instalacji aplikacji. Jest w menu System -> Administracja. Występuje pod nazwę “Zarządca paczek Synaptic”. Tam wpisujesz VirtualBox(po tym, jak już zrobisz ten zrzut) i sprawdzasz czy nie ma dodatków(coś o nazwie podobnej do guest-additions). Jeżeli to nie pomoże, to musisz sobie doinstalować DKMS i nagłówki jądra(kernel-header). Wtedy możesz wybrać opcję zainstaluj dodatki i uruchomić instalatora spod konsoli w Ubuntu. Koniecznie zrób ten zrzut, bo Ubuntu miał w któryś wersjach problemu z tymi dodatkami.