Ubuntu 9.04 - jak wyłączyć aktualizacje na stałe?

prawie dobrze kombinujesz z tym że za dobrze- oczywiście stary kernel jest na liście ale jest tak ogołocony że nawet opcji wyłącz komputer w nim nie ma- jest tylko hibernacja- zmianie ulega wygląd i ogólnie wszystko.

Co ma zmiana jądra do wyglądu gnome którego pliki w home są niezależne od jajka?

Źle kombinujesz… moim zdaniem sam namieszałeś i zwalasz na aktualizacje jajka…

n ei mam pojęcia…

nie kolego przed aktualkami miałem na jądrze Emeralda, Compiza i inne a po aktualizacji jak przełączyłem sie na stare jądro tego nie było, było tak łyso że…

Ale co ma kernel do tego?

no to że po jego aktualizacji wywalał błąd. Ale w grubie dodana została opcja wlączenia starego kernela na którym to właśnie nic nie było

Niestety, nie masz racji.

Po zmianie kernela możesz stracić tylko 2 rzeczy - stery do karty graficznej i ręcznie skompilowane patche do jądra ( ta druga opcja jest raczej dla zaawansowanych użytkowników… ).

Ponad to compiz i emerald nie znajdują się w jądrze (zonk)…

Więc dobrze napisałem :slight_smile: Źle kombinujesz :slight_smile:

radzę najpierw troche o linuksie poczytać bo wiele paradoksów wychodzi z twojej strony :slight_smile:

Dokładnie tak jak pisze Krizoman , ale wystarczyło założyć wątek na forum, a na 99,(9)% problem by został rozwiązany, a na dodatek w ciągu jednego dnia :smiley: , nie trzeba było od razu format walić :roll: . Za bardzo jeszcze myślisz windows-way :wink: .

jakbyś pomyślał d byś sprawdził że wątek założyłem i opisał user roobal zastosowałem się do jego porad jednak wywalił inny błąd kolega napisał że poszuka rozwiązania jednak do tej pory nie dostałem odpowiedzi od niego poza tym nie miałem co robić to se strzeliłem formata :slight_smile:

nie zaprzeczam.

ja to wiem ale ja na prawdę nie kłamie! !!

no widzisz, a ja straciłęm wygląd i wieele opcji niezbędnych do normalnej pracy :frowning:

Bo padły stery do grafy

Nie widziałem twojego wątku albo gdzieś mi umknął. Następnym razem trzeba było zrobić w terminalu:

metacity --replace

A później zająć się sterami.

Nie twierdzę że kłamiesz a że się mylisz. emerald i compiz nie siedzą w jądrze więc nie mogłeś ich stamtąd stracić.

Poleciały ci sterowniki od grafiki przez co padł compiz oraz emerald.

nawet opcji wyłacz komputer nie było…

sudo shutdown -h now

Tymczasowe rozwiązanie, i ten problem dało by się rozwiązać (99,(9) % :smiley: ).

EDIT

Ale skończmy już z tym off-topem :smiley: .

no może-sam nie wiem ponieważ nie mam takiej wiedzy