Ubuntu 9.10 - Nie mogę zainstalować drukarki HP F2420

Witam,

Problem wygląda następująco:

Posiadam system Linux Ubuntu 9.10 Karmic Koala x64 (środowisko GNOME) oraz urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet F2420. Podczas instalacji drukarki wszystko przebywa ok (jest rozpoznawana przez system) do momentu wyboru sterownika. Próbowałem już na prawdę prawie wszystkich dostępnych i z żadnym nie działała (nie ma tam opcji dla HP F2420).

Wyczytałem na pewnym forum, że można zainstalować sterowniki od HP F735, jednak nie ma ich na liście wyboru.

Prosiłbym o dokładne wytłumaczenie instalacji tego urządzenia w systemie, ponieważ nie wiem już co robić…

Jeżeli znacie inny sterownik, który będzie działał z drukarką to proszę napisać.

Liczę na Waszą pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

Z tego co znalazłem to Twoja drukarka jest wspierana od wersji 3.9.10

http://hplipopensource.com/hplip-web/release_notes.html

Aczkolwiek na tej samej stronie twierdzą że wersja z Ubuntu 9.10 ( 3.9.8 ) wspiera Twoją drukarkę ja jednak ściągnąłbym najnowszą wersję pomimo tego.

Jeśli nie chcesz bawić się komendami to dodaj sobie te repozytorium (tak się nazywa te repo) dla 9.10 :

https://launchpad.net/~solard3ity/+arch … ter=karmic

Pamiętaj że nie jest to oficjalne i przetestowane repozytorium i może zawierać błędy czy niedoróbki ( a przynajmniej może zawierać ich więcej niż wspierane wersje ).

Oficjalną wersję możesz ściągnąć ze strony podanej powyżej ale z tego co widziałem nie jest ona plikiem .deb i nie będziesz widział jej w synapticu co może stworzyć pewien problem, najlepiej albo usunąć te oficjalne hplip i zainstalować ten skrypt ze sterownikami albo dodać repozytorium, wybór jak zawsze należy do Ciebie.

Najlepiej to dodaj sobie te repozytorium (rozumiem że wiesz jak to zrobić) zaktualizuj hplip i natychmiast zdeaktywuj te repozytorium żeby nie mieszało z resztą pakietów.

Powodzenia

Niestety, próbowałem właśnie instalować HPLIP i nic to nie daje, ten program nawet nie wykrywa drukarki.

Niby system ją zainstalował, lecz drukarka nie drukuje, HPLIP w ogóle jej nie widzi…

EDIT: Przeinstalowałem program HPLIP i zainstalowałem od nowa drukarkę w systemie (jakimś cudem na liście sterowników pojawiła się F735) i drukarka działa.

Jednak skaner na dal nie działa (XSane go nie wykrywa). Cóż pokombinuję i zobaczę co się da zrobić. Dzięki za pomoc.