Ubuntu - aktualizacje

Jak wiadomo Ubuntu pojawia się często , zawsze brakowało mi jakiegoś programu więc rezygnowałem, ale do rzeczy : Nowa instalacja lepiej LTS 10.04 czy 10.10 ? Która wersja lepsza. Chodzi mi o możliwość zaktualizowania do 11.04 który pojawi się chyba w kwietniu, a nie chcę od nowa stawiać całego systemu z formatowaniem itd. Dzięki za odpowiedzi.

Lepiej zaktualizować z 10.10, ale 11.04 tyle wprowadzi zmian, że nie wiem czy system Ci wstanie po aktualizacji. Ale zawsze warto spróbować. :wink:

i przerzucałeś się z powrotem na Okienka??? a tam programów nie brakuje po instalacji???

jeśli typowo nastawiasz się na ubuntu i nie miałeś z nim dłużesz przygody to poczekaj do kwietnia ewentualnie baw sie z wydaniami testowymi - wg mi zmiany w interfejsie są na tyle znaczące - że mi będzie cięzko się przestawić, ale sprawdze bo pomysł unity nawet mi się podoba.

Jeśli chcesz mieć sprawdzony i w miarę stabilny system bierz LTS, jeśli chcesz być na bieżąco bierz najnowsze wersje, jak lubisz eksperymenty bierz wersje testowe. Jeśli chodzi o aktualizacje to najrozsądniej z wersji na wersję, osobiście używam tylko LTS - na mój gust najmniej problemów;)

Przerzucałem się bo chodziło mi o prosty ( w moim oku) edytor html ~ Pajączek , pod wine nie wychodziło mi z aktualizacją, jednak z tego co widzę to Ubuntu “śmiga” x razy szybciej na moim kompie niż MS, chodzi mi tylko o aktualizowanie do najnowszych wydań. Dzięki za odpowiedzi/ sugestie Pozdrawiam.

vlad99 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif