Ubuntu beryl - Brak belek nad oknami

Dziś zainstalowałem beryla, i gdy chciałem go odpali komendą:

beryl --use-copy

Dostałem taką odpowiedz:

i w efekcie dostałem brak belek nad oknami i brak tych dwóch pasków (na dole i na górze)

Jeżeli da się coś zrobić żeby beryl dział to proszę o pomoc, z góry dziękuje.

Pozdrawiam, Felek.

alt+f2

i daj:

metacity --replace

Jak już to powinieneś wpisać w konsoli

beryl-manager

Te belki mają swoją nazwę - Pasek tytułu

a te paski nazwyają się panelami :slight_smile:

Jak pisałem wyżej wpisujesz

beryl-manager

Pozdrawiam!

Ubuntu wrócił do poprzedniego stanu, czyli beryl sie wyłączył.

A jest jakiś sposób żeby ten beryl działał z tymi belkami i efektami ?

W menu głównym w podmenu Narzędzia systemowe powinieneś mieć Beryl Manager :slight_smile: a W menu główne w podmenu Administracja i w podmenu Preferencje powinieneś znaleźć Emerald Theme Manager , który służy do zmiany motywów okien, np. na takie jak wygląda okienko w windows vista :slight_smile: To samo znajdziesz jak klikniesz PPM na ikonce beryla w trayu i z listy wybierzesz Menedżer motywów Emerald lub Emerald Theme Manager :slight_smile:

Pozdrawiam!

nie nie o to chodzi, chodzi mi o to że przy odapalniu beryla zamiast być wszystko OK jak powinno być, to całkowicie znikają Pasek tytułu i Panele i nie ma żandych efektów a beryl niby działa, nie pomogło zmiana motywów w berylu. prosze o pomoc.

Spróbuj tak:

1.Wejdź w menu główne>system>administracja>preferencje>sesje i dodaj do sesji żeby odpalał Ci beryla po każdym uruchomieniu systemu (taki autostart), w tym celu w ścieżce wpisz /usr/bin/beryl-manager ;

  1. Włącz beryla i ustaw jakieś motyw emeralda jeśli się da. Nawet jak zniknie panel i pasek tytułu w oknach to zrestartuj kompa, w tym celu wciskasz Alt F2 i w konsoli wpisujesz

    sudo reboot

i zobacz czy po restarcie będzie to samo :slight_smile:

Może nie jest to fachowe rozwiązanie ale ja na swoim systemie jak nie mam pojęcia jak rozwiązać dany problem kombinuje na różne sposoby (może czasami na okło) ale często sobie radzę :slight_smile:

Pozdrawiam!

Albo spróbuj inaczej włącz menedżer ustawień beryla => efekty wizualne i zaznacz dekoracje okien. Jak to nie pomoże to spróbuj przez synapic zainstalować emeralda lub wklep to sudo apt-get install emerald, a potem wybierz jako dekorator emerald

okazało się że mam najnowszą wersje emerald a dekoracja okien była już włączona, i nadal nic beryl odpala ale nie działa ; ]

Sterowniki masz zainstalowane ??

Pozdrawiam!

tak mam, z tąd > System > Administracja > Menadżer sterowników własnościowych > i tam pisze że są włączone.

jakie wpisy dodawales w xorg.conf?

Tak dodawałem coś takiego:

# Enable 32-bit ARGB GLX Visuals

    Option "AddARGBGLXVisuals" "True"


# If you are using an older version of compiz that

# does not support rendering into the Composite

# Overlay Window, you will need to disable clipping

# of GLX rendering to the X Root window with this

# option, or you will get a blank screen after

# starting compiz:

    Option "DisableGLXRootClipping" "True"

i takie coś :

Section "Extensions"

Option "Composite" "Enable"

EndSection

Widzę że już mi nikt nie pomoże, no trudno :frowning:

pozdrawiam.

// Poprawiłem post - ort.

Kaka’