Ubuntu blokuje p2p

Gdy chcę coś ściągać z torrentów przez program transmission to cały czas pisze że torrent jest bezczynny. To zainstalowałem utorrent przez wine strzałka obok torrentu była czerwona i po chwili przez 1s zaczęło ściągąć i przestało i teraz zamiast strzałki jest krzyżyk i pisze Acces denied. Co jest? Próbowałem ustawiać porty 80, 21 i nne ale nic to nie daje…

Używasz jakiejś nakładki na IPTables? (Typu Firestarter, Guarddog?), jeśli nie polecam zacząć: http://jakilinux.org/aplikacje/firestar … a-kazdego/. W zakładce Policy / Allow Service (po odpowiednim skonfigurowaniu zapory) ustaw sobie porty z jakich korzystają aplikacje P2P.

Nic nie pomaga nawet wyłączyłem firewalla i też nic. O plik ścigąnął się w 15% i przestał.

Jak plik ściągnął się w 15% to raczej z firewallem jest wszystko ok i nie blokuje połączenia.

Może chodzi o uprawnienia? Spróbuj przez “sudo wine /ścieżka/do/utorrenta”. A ogólnie o torrentach i ich klientach mam blade pojęcie niestety…

Może zamiast utorrenta uruchomionego przez wine, spróbuj skorzystać z deluge. Programik wygląda prawie identycznie co utorrent i nigdy nie miałem z nim problemów.

Zainstalowałem tego deluge i szybciutko zaczął pobierać ten plik z pełną prędkością. Inne programy do torrentów nie chcą nic ściągać: transmission, ktorrent, bitornado i utorrent.

do torrentów polecam bitswash’a ;] http://getdeb.net/app/Bitswash ;]