Ubuntu - brak prędkości

Jest taka sprawa, mam Ubuntu 7 sterowniki sam mi zainstalował po aktualizacji ale czuć że coś nie jest tak… chodzi tak jak Windows na standardowych sterownikach… Czyli słabo i denerwuje to… jak sprawdzić jaka to jest wersja sterowników i uaktualnić ją?

pozdrawiam

:arrow: Opis instalacj sterowników dla kart z chipsetem ATI

:arrow: Opis instalacji sterowników dla kart z chipsetem nVidia

Złączono Posta : 23.03.2007 (Pią) 11:31

Podałem to, żebyś instalował “ręcznie” bo te wszystkie “automaty” i skrypty, to wiesz, nie mam do nich zaufania.

Lenagcy

Moja karta GeForce 4 Ti a jednak najnowsze krzaczą że mam wybrać legancy w legancy jej nie ma… Błedne koło :frowning:

Dla tych z nvidia trzeba mieć jakieś biblioteki żeby je kompilować a ja mam z tym problem. Niby wszystko poinstaluje ale pewnie znowu wywali brak interfejsu…

Zainstaluj legacy. Dałem linka do opisu. Najlepiej instaluj instalatorem nvidii, ale wcześniej usuń te wcześniej instalowane.

  1. Legaci nie legancy

  2. Moim zdaniem potrzebujesz zwyklych a nie legacy.

  3. Po co instalujesz wersje TESTOWA linuxa??

  4. sudo apt-get install nvidia-glx. i podmien nv na nvidia w xorg’u. Wywal tez wpisy dri i Glcore (wywalic albo zakomentowac - # na 1 pozycji w linii)

potem ctrl + alt + backspace i juz.

Takie coś znalazłem i tak mam ale muli… W domu sprawdze przed instalacją jeszcze tym:

Tylko nie wiem jak…

sudo apt-get remove nvidia

Czy w taki sposób ?

Kaplica…

A Ty swoje już któryś raz… A po co ludzie instalowali Viste beta czy jeszcze alpha?

Sam pewnie też miałeś zainstalowanego tego Ubuntu…

Na pewno ?

Owszem mialem zainstalowanego ;] Ale teraz arch linux…

I bylem z niego zadowolony;] Moje pytanie nie bylo na zasadzie po co instalwoales przeceirz to bez sensu;] Tylko po prostu beta jak to beta… robisz wszytsko jak trzeba a i tak nie dziala (nie mowie ze tak jest ale moze tak byc)

Po prostu dla 7.04 jeszcze jest wszytko po omacku ;]

Wejdz w synaptic wyszukaj nvidia i tam jest instalator… na desktopie na mx440 zrobilo sie “samo”.

Tyle ze jesli masz directrendering to sterowniki masz poprawnie zainstalowane… A jedynie ewentualnie mozesz je miec zle skonfigurowane i chodzi na “mesa” etc…

glxinfo | grep string

Co zwraca?

Wyedutuj tego xorga tak jak podalem ja i kaka i powinno byc ok

Takie cos

Złączono Posta : 23.03.2007 (Pią) 16:35

To m nei dziala, zwraca cos takiego:

-display set the display to run on

-stereo run in stereo mode

-fullscreen run in fullscreen mode

-info display OpenGL renderer info