Ubuntu czy Vista


(BiałyPL) #1

Co jest lepsze (pod względem wydajności i możliwości) Ubuntu czy Vista Home Basic?


(Mienso91) #2

Jeśli komp ma być do gier to Windows. Jeśli głównie do przeglądania stron to linux. A jeśli chodzi o wydajność to linux zżera mniej zasobów systemowych niż Vista :mrgreen: Jeśli masz 2 GB ram'u i dobrą kartę graficzną to nie powinieneś odczuć, że Vista tnie :mrgreen:


(BiałyPL) #3

No chodzi mi o przeglądanie Internetu, filmy, muzyka. Gry to sprawa drugorzędna :-o


(aero) #4

Bierz Linuxa :slight_smile:

PO co wydawać kasę na Vistę, skoro to samo hehe zrobisz na Linuxie :slight_smile:


(Mienso91) #5

Wydaje mi się, że Windows jest bardziej multimedialny (choć może - w co wątpię - się mylę) Z linuxem (ubuntu) miałem styczność dwa razy w życiu i nie byłem zachwycony (pewnie przez przyzwyczajenie do XP;P) Prawie wszystko jest inaczej niż w windowsie;D No ale to już kwestia przyzwyczajenia. Jeśli chcesz kompa do filmów, muzyki, gier itp to zdecydowanie Vistę :smiley:

Złączono Posta : 31.08.2007 (Pią) 8:52

To zależy też od tego jak bardzo chcesz grać. Z tego co wiem to na linux'ie są problemy z graniem (przynajmniej w większość tytułów) 8)


(BiałyPL) #6

Na Viście mam tylko SWAT 4. A zresztą grać nie muszę. A jak mi się zachce to zawsze na boku będę miał Vistę.


(Mienso91) #7

No to bierz Ubuntu :mrgreen:


(BiałyPL) #8

Dzięki za odpowiedzi i pomoc!! :mrgreen: Temat uważam za zamknięty.


(Pinio150) #9

Do tego co napisałes Ubuntu wystarczy ale Vista tez nie jest najgorsza :smiley:


(Krzkosinski) #10

a co jest gorsze? :>


(xomo_pl) #11

Vista jest bardziej universalna- i do muzy, neta, filmów, a kiedy zachce ci się zagrać poprostu wkładasz płyte do napędu, pare klinięc i zainsalowaną uruchamiasz i grasz bez wine czy tm podobnych cudów.

oczywiście można mieć i viste i ubuntu tylko po co? jak vista jest ładna i przyjemnie sie na niej pracuje, nie to co na niewygodnym Gnome w ubuntu.

jak chce się być bezpiecznym wystarczy zainstalować av lub jakiś pakiet IS, przecież są i darmowe rozwiązania, wcale nie takie złe, oczwiście, KaSperSky lepszy ale po co wydawać kase na av, żeby po roku znowu wydać, dla mnie bezsens.

osobiście na visce nie mam av- wystarczy UAC, zapora, Defender (może nie jest najlepszy ale jest:)). dodatkowo zainstalowałem Norton security scan z pakietu google pack za free, bez ochrony rzeczywistej wprawdzie ale profesionalnie skanuje komputer w poszukiwaniu wirusów i innych zagrożeń. Wiadomo jeśli ktoś chodzi po stronkach z cracami, pornosami, i innymi to av sie przydaje, jednak po każdym takim "turnernee" wystarczy scan systemu norton security scan i wykryje to samo co av ale za free.

Co do zapór (firewalli) to jest przecież wiele zapór na rynku za free które są dobre jakte płatne czy też wbudowywane w zestawach Internet Sceurity.

antispyware: dla zwykłago usera Defender wystarczający.......