Ubuntu - flash, wine, virtualbox - brak dźwięku

Witam!

Jak w temacie - nie mam dźwięku na filmach w youtube’ie. Próbowałem natywnie na Linuksie (dzięki poradzie http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=100227, tyle że ja skopiowałem do systemowego “plugins” zamiast do swojego profilu), próbowałem też instalować Fx-a przez wine i na WIndows XP pod VirtualBoxem (tym z repo). Próbowałem też zainstalować grę “Knights of the Old Republic” przez Play on Linux - też nie ma dźwięku. Przy włączaniu systemu dźwięk działa doskonale. Amarok też odtwarza dźwięk. Pamiętam, że raz, w jakiejś konfiguracji (jeszcze z wtyczką adobe zainstalowaną z repo) udało mi się obejrzeć jeden film z dźwiękiem na youtube i generalnie np. wrzuta grała ładnie) ale wine nigdy nie “przemówił”)

Z góry dzięki za pomoc!

Jaka karta dźwiękowa przede wszystkim?

Pozdrawiam!

Przepraszam, zapomniałem.

Zintegrowana na płycie głównej, podłączone głośniki 5.1 (ile to ja się namęczyłem, żeby działały, a w końcu okazało się, że po instalacji systemu były domyślnie wyciszone i wystarczyło podgłosić :confused: )

Co do modelu, to za AIDA32:

dźwiękowa: Realtek AC’97 Audio [NoDB] PCI

EDIT: ALSA natomiast widzi NVidia CK804

U mnie alsa ostatnio coś szalała, patrzałeś może jak działa OSS, zresztą OSS lepiej obsługuje moim zdaniem karty dźwiękowe, masz możliwość uruchomienia kilku aplikacji dźwiękowych i sterowania głośnością każdej z nich, o czym w alsie można tylko pomożyć. Spróbuj OSS u mnie Alsa jest już przegrana :slight_smile:

Jednak co do problemu to z kartą powinno być ok, jednak alsa może sobie nie radzi z tymi głośnikami? Ewentualnie spróbuj jeszcze raz skonfigurować alsę, polecniem:

alsaconf

Z roota oczywiście :slight_smile:

Pozdrawiam!

bartekbl@BartekBl:~$ sudo alsaconf

[sudo] password for bartekbl: 

sudo: alsaconf: command not found

bartekbl@BartekBl:~$

Może jakichś pakietów mi brakuje? Wersja Ubunciaka 9.04

alsa-utils i alsa-libs

Próbowałeś oss?

Pozdrawiam!

Głupio było pytać, jak to ustawić… ale dźwięk we flashu już mi działa. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Dzięki wielkie! Niestety ciągle nie wiem, jak zmusić wine do współpracy z OSS. VirtualBox też milczy. Spróbuję zrestartować komputer…

P.S. wśród mikserów OSS nie znalazłem żadnego “Surround”. Mam nadzieję, że mimo to np. filmy będą miały dźwięk przestrzenny?

EDIT: ech… z przykrością stwierdzam, że Amarok odmawia współpracy z OSS

EDIT2: dziwne… przestawiłem na ALSA - za drugim restartem Amaroka (za każdym razem musiałem go przez monitor systemy zakończyć) program załapał i działał, przestawiłem z powrotem na OSS, zrestartowałem Amaroka (Tym razem współpracował) i ciągle działa… może to był inny błąd?

EDIT 3 (20.06.2009):Po ponad dwóch tygodniach doszedłem do następujących wniosków:

  • Ja przez cały czas dźwięk we wszystkich aplikacjach miałem, ale…

  • Tylko jeden proces naraz miał do niego dostęp.

  • Rozwiązaniem okazało się przestawienie na alsę i całkowite usunięcie pliku “~/.asoundrc”.

Niech przestroga zostanie dla potomności.