Ubuntu/fluxbuntu -brak sieci, nie wykrywa pendrive

Zainstalowałem sobie na próbę na starym laptopie dell cp m233st fluxbuntu 7.10, fajnie się uruchomił ale nie ma na nim sieci, nie wykrywa sieciówki, takiego dzyndzelka na usb dm9601. Niby znalazłem w sieci jakąś paczke ze sterownikami ale nie dogram, bo nie wykrywa mi też podłączonego pendrajwa kingston albo nie umiem go podmontować.

Co zrobić żeby podmontować tego pendraka i jak uruchomić sieciówke?

I jeszcze jedno, pomyślałem że zainstaluje sobie ubuntu 8.10 mini co ma jakieś 10mb i dogram fluxboxa i takie tam, ale też nie idzie zainstalować bo nie wykrywa tej sieciówki i nie może ciągnąć pakietów z repo.

Ogólnie co zrobić żeby mi widziało tego dzyndla?

a tego pendrive’a to czym otwierasz? z konsoli czy z nautilusa lub thunara (nie wiem jaki tam jest menedżer plików)… z lewej strony (nautilus i thunar) w ramce powinien się pojawić.

Nie wiemy co to za sieciówka. Podaj nam

lsusb

Wówczas może coś doradzimy. Co do pondrive, to po włożeniu go do portu usb również wydaj polecenie

lsusb

a następnie

dmesg | tail

Zapisz gdzieś wyniki w pliku i wklej na forum.

Fluxbox to menedżer okien i nie posiada żadnego menedżera plików dopóki sam go nie doinstalujesz ale we Fluxbuntu chyba jest zainstalowany Rox-filer jeśli się nie mylę.

Co do monotowania pendrive próbowałeś w ten sposób:

mount -t vfat /dev/xdyn /mnt

w miejsce /dev/xdyn wstawiasz swój pendrive, najczęściej /dev/sdb1.

Pozdrawiam!

Dla sieciówki lsusb zwraca

Bus 001 Device 002: ID 0a46:9601 Davicom Semiconductor, Inc.

Bus 001: Device 001: ID 0000:0000

W network-config-0.2 ustawiłem ip 192.168.1.3 maska 255.255.255.0 brama 192.168.1.2 łacze i w oknie Terminal output mam

Configuring device eth0:


$ ifconfig eth0 up

$ ifconfig eth0 192.168.1.3 netmask 255.255.255.0

$ route del -net default 2>/dev/null

$ route add default gw 192.168.1.2

Adresy są na bank dobre ale nie mam połączenia :? Dodam że oknie konfiguracyjnym pokazuje mi nazwę tego adaptera sieciowego. Co zrobić zeby sieć ruszyła?? Z pendrajwem już sobie poradziłęm, dzięki. Ale pojawił się jeszcze inny problem, normalnie po uruchomieniu konsoli pojawia sie w oknie xmessage komunikat

uxterm tried unsuccessfully to use locale en_US.UTF-8

by setting $LC_CTYPE to "en_US.UTF-8".

a po kliknięciu okay znika.

Jak to naprawić?

Twoja karta jest obsługiwana przez sterownik (moduł) “dm9601”. Więc raczej pod podłączeniu jej do portu USB od razu zadziała :wink: Jeśli nie, to wpisz

sudo modprobe dm9601

Aby upewnić się, że karta działa, wpisz w terminalu

sudo ifconfig

sudo iwconfig

Pierwsze polecenie pokaże wszystkie karty sieciowe wykryte w systemie, natomiast drugie pokaże karty bezprzewodowe.

Później skorzystaj z networkmenegera aby ustawić kartę w pożądany sposób.

bezprzewodowych nie mam a to jest jedyna sieciówka w tym laptopie, ifconfig ją listuje podająć mac adres, ip adres, broadcast i maske właściwe dla tych ustawionych w konfiguratorze a sieci brak.

Zmieniłem adres na routerze na 192.168.0.1 na stacjonarnym komputerze na 192.168.0.2 i połączenie jest,

ale jak stacjonarnego odłączyłem a na tym laptopie wstukałem 192.168.0.2 to jak wcześniej nie łączy.

Zrobiłem jeszcze inaczej, ustawiłem na router dhcp i na stacjonarnym udostępnianie połączenia na drugą sieciówke na adres 192.168.0.1, a na laptopie ip na 192.168.0.2 brama na 192.168.0.1 i nic.

Czy podpinam tego laptopa do routera czy do stacjonarnego to nie łapie połączenia. Ze stacjonarnym nie ma takiego problemu ani pod windowsem ani pod ubuntu, tylko na tym laptopie.

// Połączono posty.

nikt nie potrafi pomóc z tą siecią???

niby powinno działać bo jajo jest 2.6.22-14 i niby już obsługuje w tej wersji dm9601

W sieci znalazłem kilka tematów z podobnym problemem, chciałem ręcznie zainstalować sterowniki z paczki dm9601-2.6.tgz ale make nie wiemczemu sypie warningami to nawet nie kompilowałem :frowning:

Kurde nie wiem już co robić, a bez sieci to się nic nie da rady. :frowning:

a powiecie chociaż jak podmontować flasha do zapisu?

robię tak sudo mount -t vfat /dev/sdb1 /mnt -o rw

ale sie montuje tylko do odczytu i nie moge se logów na niego wrzucić. Dlaczego nie motuje się do zapisu?

Moze user nie może…Spróbuj z roota coś na niego wrzucić.

z roota mam komunikat:

cp: failed to preserve ownership for '/mnt/dmesg.log':

Operation not permitted

Failed to copy 'home/testuser/dmesg.log'

dobra już mam, z terminala poszło. Bo z roxa to ani z poziomu usera ani roota nie chciało kopiować.

api ,

Proszę o dostosowanie swoich przyszłych wiadomości do tego ogłoszenia: viewtopic.php?f=3&t=213590

Ogólnie to suchar z tego fluxbuntu. Może lepiej by było pobawić się np. Xubuntu + doinstalować do niego fluxboksa, albo debiana z fluxem.

też o tym myśle.

Xubuntu mi nie idzie, alternate ładnie się instaluje do chwili wykrywania sprzętu, na wykrywanieu sieci się wiesza.

Stoi na 0% i miga co kilka sekund ekran i w różnych miejscach czasem wyskakuje Killed.

Obraz Debiana musze sobie dopiero pobrać i moze archa, to za kilka dni dopiero posprawdzam.

A z ciekawostek to ztej stony http://goodbye-microsoft.com to jak się ten debian instaluje na dysku?

Zakładając że w tym laptopie jest jedna partycja NTFS na której stoi okrojony XP bo tak miałem wcześniej i ta sieciówka działała więc nie było by problemu z dociąganiem pakietów przez ten instalator, ale jak albo gdzie ten debek by sie zainstalował?