Ubuntu-GDM się nie uruchamia

Witam. Mam problem z Ubuntu(jak dla mnie poważny).

Napisałem na forum ubuntu temat, jednak nikt nie odpisał :frowning: Wiem, że dość krótko czekałem, ale google jakoś też nie pomogło, a chciałbym już mieć ten problem z głowy.

Nie mogę wykonać apt-get update(ponieważ chyba nie ma INternetu) no i nie mam jak zrobić apt-get update, aby móc później apt-get install ubuntu-desktop(komuś pomogło) no i nie wiem co począć. Próbowałem pobrać Ubuntu desktop rozpakować i skompilować, lecz brakuje mi do dokończenia ./configure intltool minimum 0.40.0 a ja znalazłem tylko 0.35.5 i to w dodatku nie potrafię tego zainstalować(także ręcznie muszę).

Ubuntu desktop i intltool, wyszukuję do pobrania na XP, i przenoszę na partycję linuxową(jakimś programem to mi się udało zrobić) do katalogu domowego, i pod trybem tekstowym ubuntu to rozpakowuję i próbowałem zainstalować bezskutecznie.

Nowa zrobiona rzecz: Uruchomiłem LiveCD(chciałem FIlmy oglądać), ale pokusiło mnie o Internet i zainstalowanie intltool, więc pobrało zainstalowało. Wczoraj czytałem akurat gdzie zapisuje ubuntu pobrane paczki, no to siup do var/apt/cache/archives i patrzę a tam żadne xxxx rozszerzenia tylko ładne *.deb ;] no to w terminalu piszę żeby je skopiowało(z 6 paczek bodajże było) do katalogu domowego ubuntu(zainstalowanego), wyłączam LiveCD, odpalam Ubuntu(oczywiście tylko tryb tekstowy) i sprawdzam ls czy są paczuszki(są) no to dpkg -i *.deb i wszystkie paczuszki poszły, później cd ubuntu-desktop(coś tam dalej) i ./configure i niestety się zatrzymuje na jakimś WARNING Building without libstartup-notification

checking for X… no

checking for XLIB… no

configure: error: "no requiers for X developmnet libaries

No i tutaj nie wiem co począć, bo jakby chciało jakieś paczki to bym próbował je załatwić.

W ogóle to nie wiem czy w dobrą stronę idę, no ale :slight_smile: Idę teraz spróbować na ubuntu LIVECD pobrać ubuntu-desktop może w deb mi się uda dorwać.

Przepraszam, za tak długi post, ale staram się pisać wszystko co próbowałem, bo mnie w dziale Sieci Komputerowe czasami trafia jak ktoś szuka routera a nie poda nawet jak ma dostarczany Internet.

Napisz z czym nasz problem, bo ja nie wiem o co chodzi.

Sorki wielkie, zapomniałem zlinkować tematu do forum ubuntu(poprawione).

Zamiast Gnome uruchamia mi się tryb tekstowy jak przy ładowaniu Ubuntu wcisnę Ctrl+Alt+F2 to Fail jest przy uruchamianiu GDM bodajże, restartowanie go z jakiegoś poradnika to stop GDM pisało OK, ale dalej nie dało go uruchomić.

Także bawiłem się w rekonfigurację xorg.conf według poradnika napisanego przez usera @Kaka lecz w nim ja miałem tylko opcje dotyczące ustawień klawiatury ;/ Nie było możliwości wyboru karty graficznej itd(jak to było w poradniku).

Dlatego także podaję xorg.conf

# xorg.conf (X.Org X Window System server configuration file)

#

# This file was generated by dexconf, the Debian X Configuration tool, using

# values from the debconf database.

#

# Edit this file with caution, and see the xorg.conf manual page.

# (Type "man xorg.conf" at the shell prompt.)

#

# This file is automatically updated on xserver-xorg package upgrades *only*

# if it has not been modified since the last upgrade of the xserver-xorg

# package.

#

# Note that some configuration settings that could be done previously

# in this file, now are automatically configured by the server and settings

# here are ignored.

#

# If you have edited this file but would like it to be automatically updated

# again, run the following command:

# sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg


Section "Device"

	Identifier	"Configured Video Device"

EndSection


Section "Monitor"

	Identifier	"Configured Monitor"

EndSection


Section "Screen"

	Identifier	"Default Screen"

	Monitor "Configured Monitor"

	Device "Configured Video Device"

EndSection

Od początku:

Nie zabieraj się za instalację gier pod Wine i nie zabieraj się za instalację ze źródeł - przynajmniej do momentu w którym nie będzie wiedział co robi dane polecenie i co robi dana biblioteka. Trudno mi teraz wskazać co popsułeś, ale mogłeś podmienić jakaś bibliotekę w systemie.

Rozwiązaniem dla ciebie najszybszym będzie reinstalka systemu, podpięcie się kablem do routera i na razie instalowanie tylko programów z repozytoriów. Zrób system tak, żeby dało się oglądać filmy, był flash, leciały mp3. Po jakimś czasie pobaw się z WiFi

A jest inne rozwiązanie ?

Bo już sobie dość dostosowałem system.

Zrobiłem dość głupotę dla ułatwienia i całe miejsce(z danymi wrzuciłem na /) jakieś 220GB, z 130GB jest zajęte danymi które bym musiał kopiować na PC(kablem, co zajełoby z 4-5h), później dopiero sobie od nowa partycjonować i wtedy bym już zrobił inną partycję na dane z systemem plików xfs(czy jakiś taki).

No ale zastanowię się nad reinstalacją, jeżeli nie będzie innego sposobu dość łatwego.

// Połączono posty.

Będzie ?

Co do tematu to jednak zrobię formata, przynajmniej partycję zrobię dobrze i na przyszłość chyba poszukam czegoś jak Norton Ghost na Ubuntu, jak zepsuje to po 15min będę miał nowy :smiley: