Ubuntu (host)

(rad_kk) #1

witam zamierzam zainstalowac buszmena czyli ubuntu (pierwszy raz instaluje linux) i w jednym z etapów instalacji instalator kaze mi podać mój host, czytałem poradnik w ktorym było napisane ze mozna wpisać co sie chce czy to prawda? gdy wchodze np. na ip.wp.pl to pisze ze moj host to "gate.krotoszyn.kaskada.net" tak mam wpisać?

(Mir Hag) #2

To co wpiszesz nie będzie widoczne nigdzie na zewnątrz (tylko Ty będziesz w konsoli widział) i nie ma to nic wspólnego z tym jak się łączysz z netem. Możesz naprawdę wpisać co chcesz (ja mam “hag” :slight_smile: ). Naprawdę bez znaczenia. To jest jeszcze z czasów gdy z Unixów korzystało się głównie przez terminale. Ale teraz gdy korzystasz z Linuksa jako systemu na Desktop to jest bez znaczenia.

PS Jest możliwe, ale tu już moja wiedza się kończy, że będziesz z tego korzystał w sieci lokalnej lub przy ustawieniach netu. Ale jak mówię nich ktoś mądry się w tej konkretnej kwestii wypowie.

PS2 Tu masz wątek na forum.ubuntu.pl na temat tego jak kto nazywa swój komputer http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=7760

Pozdrawiam