Ubuntu i flop

(aero) #1

cze

nie wiem dlaczego, ale na ubuntu cd romka działa ok, cd rw tez, ale ni edziała mi na ubuntu flop, wie ktoś co może być przyczyną ?

(JHS:PL) #2

Eee flop to stacja dyskietek? :stuck_out_tongue: Bo jesli tak to:

man mount

(Centrumopowiastek) #3

Czy mógłbyś sprecyzować, co rozumiesz przez "nie działa"?

(aero) #4

nie mogę otworzyć nawet dyskietki , mam na pulpicie ikonkę komputer, klikam w nią, dyskietka, i cały cza strwa otwieranie, czy coś takiego i mogę przerwać w każdej chwili klikając anuluj, coś mi sie wydaje że ubuntu to nie system dla mnie :lol:

jest na to jakaś rada?

(JHS:PL) #5

Juz ci podałem na to rade. :stuck_out_tongue: Jak juz se poczytasz to powiedz czy działa. :stuck_out_tongue:

(aero) #6

nie działa wpisałem mount /dev/fd0 i nic, czy mam przeinstalować system ?

(Centrumopowiastek) #7

Jakiś błąd?

(fiesta) #8

Raczej radzę odinstalować całkowicie i powrócić do Twojego ulubionego IE 8) 8) 8)

A może poczytałbyś dokładniej o mount.

A niby jak ma działać? Gdzie system plików? Gdzie punkt montowania? Pozatym, FDD masz już prawdopodobnie wpisane w /etc/fstab i wystarczy wpisać mount /mnt/floppy (czy jak to się tam u Ciebie nazywa, no i pod warunkiem że napędy masz montowane w /mnt, a nie w /media).

Wiesz, że to są podstawy?

fiesta , powstrzymaj się (na razie) z takimi komentarzami. Może jeszcze coś z niego będzie.

(aero) #10

nie mam zamiaru :twisted:

poza tym w katalogu /etc/ nie mam folderów fstab i dlatego to jest chyba coś z tym, wpisałem

sudo gedit /etc/fstab

tam powinna być taka linijka :

dev/fd0 /media/floppyo auto rw,use,noauto o o

czy coś podobnego, a jak otwiera mi się ten plik po wpisaniu komendy, nic tam nie ma :?

i dlatego zadałem pytanie na forum, bo nie wiem co robić :roll:

Bo to nie mają być foldery, tylko plik i on MUSI być. Gdyby go nie było, nie uruchomiłbyś systemu.

(aero) #12

musi ale go nie ma :roll:

jak bym miał możliwość to bym zrobił screena i zapisał na dyskietce, ale nie da jak, a na pulpicie screen mi nic nie daje , bo xp nie widzi linuxa 8)

Dobra, skoro jesteś mądrzejszy, to radź sobie sam. Już Ci wcześniej powiedziałem, że gdyby nie było tego pliku, to nie uruchomiłbyś systemu. Miłego grzebania w necie w poszukiwaniu odpowiedzi, albo:

bo widzę że myślenie i uzywanie google to coś, co Cię przerasta.

(Duch) #14

sorki za OT :slight_smile: ale kto szuka na tym forum pomocy z linuksem; w tym przypadku ie7 według linuksowej społeczności jest debilem i idiotą :?

naprawdę linux nie jest dla wszystkich i ja na Twoim miejscu ie7 zostałbym jednak przy Windowsie, który IMO nie jest taki zły jak go linuksowcy malują :PPP

(aero) #15

utworzyłem sobie nowe konto, teraz plik jest, ale jak wpisuję:

i could not determine the filesystem type, and none was specified

jak otwieram plik mam linijkę :

dev/fd0 /media/floppy0 auto rw,user,noauto 0 0

i z tego co czytałem na google ten wpis jest ok, to dlaczego w takim arzie ni emogę zamontować dyskietki ?

na mandrivie jest ok

Uparty jesteś. Zmień auto na vfat , bo pewnie taki system plików masz na dyskietkach.

Nie ośmieszaj się. Myślisz że plik pojawił się dlatego, że stworzyłeś nowego usera?

(aero) #17

nie nie myśle tak, ale wczesniejpliku nie widziałem :twisted:

(Michal) #18

Jeśli masz w fstab wpis:

dev/fd0 /media/floppy0 auto rw,user,noauto 0 0

to po włożeniu dyskietki i wydaniu polecenia mount /media/floppy0 dyskietka powinna się zamontować.

(Asterisk) #19

Skoro napisałeś coś takiego

to czemu obrażasz kogoś

Posiadana wiedza w żaden sposób nie upoważnia

Ciebie do pogardliwego traktowania innych.

Pamiętaj o tym :evil:

==========================================

Czyżbyś był zwolennikiem zasady oko za oko ? Tak nie można,

podobnie zresztą jak i jest z zamieszczaniem takiej odpowiedzi.

Zwróciłem Ci uwagę, co jest moją rolą. Jeżeli coś Ci się nie podoba,

to odpowiadasz na PW. Zwłaszcza, że takie tłumaczenie jest :x

Jako OT ===:> Kosz