Ubuntu, jak odinstalować xp + inne problemy

Nie jest przypisane do sprzętu Jak zmienić mac karty sieciowej

hmmm to ciekawe… bo u mnie za neta w kablowce za drugi komputer trzeba placic… wiec czy to rozwiazanie przez ciebie podane jest zgodne z prawem? albo regulaminem dostepu do neta?

Powinno się dać i Linux powinien wykryć, pamiętam kiedyś sformatowałem pod Linuksem jakimś formatem (już nie pamiętam dokładnie) i ani pod Linuksem ani pod windowsem nie dało rady nic skopiować na pendriva dopiero format pod windowsem pomógł i sformatował go w FAT16 i do dziś formatuje tym systemem plików i działa.

Legalne w przypadku, gdy do kabla masz podłączony tylko jeden komputer, czyli jeśli podłączysz kabel pod Desktop a laptop będzie w szafie nikt z tego tytułu nie powinien robić problemów, jeśli będziesz korzystał i na desktopie i na laptopie z neta to wtedy łamiesz już regulamin, poza tym nie wiem czy da się nawet ciągnąć neta na dwóch kartach o tym samym macu a nawet jeśli to i tak transfer rozdzieli się po połowie.

Żeby zmienić MACa wystarczy w konsoli wpisać te komendy, jako root:

ifconfig interfejs_sieciowy down

ifconfig interfejs_sieciowy hw ether nowy_mac

ifconfig interfejs_sieciowy up

gdzie interfejs sieciowy, np. dla kart typu ethernet to najczęściej eth0 lub eth1 w zależności ile masz kart podłączonych w kompie. Żeby sprawdzić jaki jest twój interfejs sieciowy wpisujesz znów jako root:

ifconfig

iwconfig

Fabrycznie MAC jest przypisany na stałe do karty, jest to unikalny kod karty tak samo jak IMEI w telefonach komórkowych, lecz można go zmienić ale po restarcie systemu zostanie przywrócony fabryczny mac, tak więc, jeśli się nie mylę fabrycznego MAC na stałe nie można zmienić dlatego trzeba go zmieniać za każdym razem ręcznie lub można napisać skrypt, który będzie to za nas automatycznie robił.

Pozdrawiam!

bez_pseudonimu , nie jestem pewiem, ale raczej legalne. Jakiego masz dostawcę internetu?

kablówka, master głogów

Nie wiem nie spotkałem się z tym dostawcą. W innych kablówkach: ups, multimedia jest to legalne.

z przyczyn finansowych sprzedaje tego kompa, temat do zamknięcia, dzięki za rady