Ubuntu - jak przywrócić GNOME i inne usunięte pakiety?

Chciałem usunąć xfina przez Synaptica. Pozaznaczałem związane z nim pakiety i zastosuj. Zaczęło się usuwać. Całkowite suwanie wydało mi się długie. Po kilku minutach było dopiero jakieś 30%. Spostrzegłem że usuwa się co innego niż chciałem. Przeczytałem usuwane pliki i… szok… usuwały się pliki gnoma, jakieś programy itp…prawie wszystko co najważniejsze zaczęło się usuwać nie wiadomo jak…nie dało się przerwać tej operacji bo przycisk zatrzymaj był zablokowany… zresetowałem wiec przez Ctrl+Alt+Backspace. Po tym jak przyszło do zalogowania wywaliło: brak pliku czy coś takiego do zalogowania. Wiec reset kompa i uruchamiam przez recovery. Po załadowaniu jest czarne tło i białe znaki wpisuje login i hasło ale nic nie ma… porażka totalna. Da się to jakoś przywrócić te poprzednie ustawienia i pliki z momentu przed usuwaniem?

Próbowałem przez:

sudo apt-get install ubuntu-desktop

i wywala:

Nie udało się pobrać http://archive.ubuntu.com/ubuntu/...........

// Połączono posty.

Pomoże ktoś? potrzebuje internetu do naprawy usuniętych plików? jeśli tak to jak mam się połączyć z internetem? a jeśli nie to jak to naprawić?

sudo apt-get update

@369E: Masz dostęp do internetu? No dobrze, nie istotnie.

Sprawdź czy masz repozytorium w /etc/apt/sources.list. Jeśli tak to wykonaj polecenia:

sudo apt-get update && apt-get install ubuntu-desktop

Tak normalnie mam dostęp. Ale jak nie zaloguje sie normalnie do pulpitu bez gnoma to nie mam. Jak wydam to polecenie to jak juz pisałem wywala mi:

Nie udało się pobrać http://archive.ubuntu.com/ubuntu/...........

Korzystasz z DHCP ?? Jeśli tak wpisz:

sudo dhclient interface_sieciowy

Jeśli nie znasz swojego interfejsu sieciowego, wpisz samo dhclient a ip przypisze się do odpowiedniej karty sieciowej :slight_smile: I wtedy powinieneś mieć dostęp do neta.

Pozdrawiam!

Tak korzystam z DHCP. Dzięki spróbuje. :smiley: Więc wpisałem:

sudo dhclient

Zaczęło się coś tam robić i na końcu pisze:

No DHCPOFFERS received.

No working leases in persistent database - sleeping.

:expressionless:

Rany stary podepnij sie na chwile kablem sieciowym ze swoim routerem i dociągnij gnome.