Ubuntu - konfiguracja dźwięku 5.1 na Audigy SE

Witam, wczoraj zainstalowałem Ubuntu, w porównaniu z wcześniejszymi wersjami jest bardzo przyjazne. Wszystkie urządzenia mi wykryło i nie ma problemu z personalizacja, tylko wystarczy poszukać na forum rozwiązań problemów. Z jednym nie mogę sobie poradzić do tej pory. Nie działa mi dźwięk 5.1 na Audigy SE. Próbowałem tym sposobem http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=61968 ale niestety nie pomogło. Utworzyłem ten plik .asoundrc w katalogu domowym, wkleiłem co trzeba, uruchomiłem ponownie i to samo.

Dziękuje za pomoc z góry

Spróbuj tak

plik .asoundrc

pcm.ca0106 {

type hw

card 0

}


ctl.ca0106 {

type hw

card 0

}


pcm.duplicate {

type plug

slave.pcm "surround51"

slave.channels 6

route_policy duplicate

}

Możesz najpierw spróbować zamiast duplicate wpisywać default. Jest napisane pcm.duplicate bo u mnie przy pcm.default świrowało.

Następnie włączasz Amaroka

Ustawienia -> Konfiguracja: amaroK -> Moduł

Ustawiasz

system dźwięku w -> wyjście xine

wtyczka wyjściowa -> alsa

układ głosników -> surround 5.0

4 kanały -> plug:surround40:0

6 kanałów -> plug:surround51:0

stereo -> duplicate (bądź default w zależności jak napisałeś w pliku asoundrc pcm.duplicate czy pcm.default)

Wyłączasz Amaroka i włączasz ponownie, przed włączeniem muzyki sprawdź czy Amarok zapamiętał ustawienia dla stereo (u mnie często trzeba było to na nowo wpisywać a bez tego nie zadziała).

Dla MPlayera

PPM -> Preferences -> Audio zaznaczasz alsa następnie configure driver w device wpisujesz duplicate (bądź default w zależności jak napisałeś w pliku asoundrc pcm.duplicate czy pcm.default). Czasami zdarza się jakiś że wyskakuje error od dźwięku ale wystarczy ponownie włączyć program i powinno grać.

Hm, no więc próbowałem i za grosz mi nie wychodzi nic… Nie wiem co jest. Jakieś jeszcze pomysły ale pomoc przez gg. Tylko to sprawia mi problem ;/ żeby mi działało to bym się przesiadł z visty na te Ubuntu.