[Ubuntu linux] Zmiana ścieżki dysku C w Wine

Witam,

mam pewien problem :confused: Otóż coraz więcej osób na moim kompie używa wine do odpalania aplikacji Windowsowych. I tu jest problem. Dla każdego użytkownika jest inny folder gdzie wszystkie aplikacje są zapisane :confused: Chcę zrobić jeden wspólny folder z którego wine uruchamiało aplikacje… Tylko jak? Nie mogę zmienić ścieżki dysku C ani zmienić inny dysk na główny…

HELP

Możesz spróbować użyć symlinków. Wszystkie dane wrzuć do jakiegoś katalogu. W nim będzie Twój docelowy dysk C. Teraz robimy symlink:

ln -s PEŁNA_ŚCIEŻNA_DO_TAMTEGO_KATALOGU $HOME/.wine/drive_c

Jeśli drive_c dalej istnieje, to najpierw go wywal. Powtórz dla każdego użyszkodnika. Mam nadzieję, że podziała.

a do tego katalogu mam wrzucic zaly folder ‘.wine’? bo cos mi nie dziala. mozliwe ze podaje zla sciezke…

ma byc:

ln -s /home/wineApp/.wine/ /home/jakisuser/

?

ln -s /home/wineApp/.wine/ /home/jakisuser/.wine

Może łatwiej Ci będzie jak wyjaśnię co chciałem zrobić. Symlink (tworzony poleceniem ln z przełącznikiem -s) powoduje, że jakiś katalog lub plik jest widoczny w innym miejscu, mimo że fizycznie go tam nie ma. Mój pomysł polegał na tym, że cały współdzielony katalog Wine będziesz trzymał w jakimś miejscu, a potem w miejsce katalogu każdego użytkownika (/home/$USER/.wine) wstawisz symlink do niego.

no ok, wszystk juz jest dobrze. teraz pozostal jeden problem… otoz do plikow i folderow mam uprawnienia tylko ja. a w tej chwili musze zmieniac uprawnienia kazdemu plikowi osobno… jak zmienic za jednym zamachem uprawnienia folderu i plikow w nim zawartych?

Metoda prosta, ale nieładna:

chmod -R 777 KATALOG_Z_WINE

Mogą być problemy z nowymi plikami i w tej chwili nie mam na to pomysłu.