Ubuntu Load Balacing poprzez Wi-Fi

Witam!

Mam dostęp do dwóch sieci Wi-Fi, chciałbym je wykorzystać do Load Balancingu. Posiadam jedną kartę bezprzewodową (Intel AGN 5100). Czy zna ktoś jakieś oprogramowanie (lub sposób), które mogłoby mi pomóc w połączeniu się z dwoma sieciami naraz i przekierowaniem ruchu (np. po portach)?

Korzystam z Ubuntu 10.04 LTS.

Pozdrawiam,

Tormiasz

Chcesz wykorzystać load balancing w dość nietypowy sposób. Jeśli się nie mylę, to po pierwsze brakuje Ci kart sieciowych, bo jedną oznaczasz sobie np jako WAN1, drugą jako WAN2 i pomiędzy nimi konfigurujesz load balancing, nie słyszałem, aby ktoś robił równoważenie obciążenia na jednej karcie, chociaż może i się da. Zainteresuj się np.: zeroshell , ta dystrybucja ma wbudowaną obsługę multiwan, postaw na niej router, skonfiguruj interfejsy, być może takie rozwiązanie Cie zadowoli.

A gdybym posiadał drugą kartę sieciową, czy jest sposób na połączenie dwóch sieci?

Z pewnością się da, tylko to dalej jest ciut nietypowe, bo rozumiem że chcesz osiągnąć np.: p2p leci szybszym łączem, http wolniejszym, albo w momencie awarii jednego łącza zostajesz przerzucony na drugie, to takie typowe scenariusze . Aby uzyskać efekt, że jeden protokół leci jednym interfejsem, a drugi innym trzeba markować pakiety za pomocą iptables. Musiał bym zagłębić się w temat, bo nie czytałem jeszcze aby ktoś robił load balacing dla jednego komputera. Zazwyczaj robi się to w sytuacji gdy do routera doprowadzone są dwa źródła internetu, a z tego dobrodziejstwa korzystają użytkownicy po stronie sieci LAN. Muszę po prostu poszukać i sprawdzić czy taka konfiguracja zadziała.