Ubuntu na moim sprzęcie --> Czy ładnie będzie chodzić?

Mam pytanie czy na moim sprzecie ładnie będzie chodzić Ubuntu chodzi mi przedewszystkim szybkość ładowania systemu jak i samego użytkowania:otwierania programów, strony www, Kadu itp, itd

Procesor Celeron 533 MHz

Płyta Głowna SONO ZX PII/PIII ATX AGP 100 MHz

Karta grafiki RIVA TNT2 32MB M64 AGP

Pamięć 128 Ram

Dysk twardy (wcześniej miałem mandrive i mam na linuxa 6,3GB)

Karta muzyczna 16bit

Pozdrawiam

większy komfort pracy będziesz miał na Xubuntu, czyli Ubuntu z XFCE zamiast Gnome

czyli pry wybieraniu środowiska pracy w Ubuntu będe miał do wybrania Gnome i XFCE tak??? A jakie będą różnice między tymi środowiskami ??

Nie, nie będzie. Jak ściagniesz Ubuntu, będziesz miał z GNOME, jak ściagniesz XUbunty, będziesz miał z XFCE.

GNOME

XFCE

areh aha tylko ja złożyłem zamówienie na oficjalnej stronie Ubuntu żeby przysłali mi płyty więc chyba będe musiał radzić sobie z Gnome, a dużo wolniej będzie system pracował z Gnome??

Tak. sporo wolniej. Jakbyś dołożył przynajmniej drugie tyle RAMu, to nie byłoby aż tak tragicznie, ale przy 128 MB, to zapomnij o komfortowej pracy.

a jeszcze jakieś środowisko będe mógł wybrać przy instalacji które pożera mniej pamięci??

Nie, ale to nie jest duży kłopot. Jak już zainstalujesz i odpalisz neta, to przez apt-get’a będziesz mógł doinstalować sobie coś lżejszego niż GNOME. Więcej w podręczniku Ubuntu - były linki nie raz podawane na forum.

z tym, żę lepiej spisuje sięnatywne XFCE niż doinstalowywane, zwłaszcza gdy jesteś początkującym użytkownikiem i nie będziesz umiał go skonfigurować :wink: ale dla chcącego nic trudnego :stuck_out_tongue:

XUbuntu, zawsze możesz sobie ściągnąć z neta, pozatym shipit XUbuntu chyba też działa

Ubuntu i Kubuntu będą mulić. A Xubuntu będzie szybsze od XPka polecam :slight_smile: